Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych - rozszerza portfolio rozwiązań dedykowanych drukarniom. W ostatnim czasie w jej ofercie pojawiły się sztance rotacyjne Insignia, produkcji Rollem International. Urządzenia te idealnie sprawdzą się w różnej wielkości drukarniach, zarówno offsetowych jak i cyfrowych.

Avargraf rozszerza ofertę o sztance rotacyjne Rollem Insignia


Insignia
, według Avargraf, jest najnowszą, najbardziej wszechstronną linią urządzeń, które firma Rollem International przedstawiła w swojej 50-letniej historii. Te arkuszowe sztance rotacyjne, z magnetycznymi cylindrami mają – co zaznaczają korzystające z nich firmy - potencjał by otwierać nowe rynki, pozwalać na pozyskiwanie nowych klientów oraz realizować nowe produkty, a także skracać czasy narządu, podnosić wydajność produkcji i zwiększać różnorodność wykonywanych prac. Przy szybko rozwijających się segmentach druku etykiet i opakowań maszyny te mogą być kluczowym elementem prowadzącym do wzrostu zyskowności firm. Dzięki wszechstronności linii Insignia – co potwierdzają ich użytkownicy – mogą oni oferować swoim nowym oraz dotychczasowym klientom, nieograniczoną liczbę nowych produktów.

Maszyny mogą być wykorzystywane m.in. do produkcji pudełek, etykiet, teczek, zaproszeń, zawieszek na drzwi, kart lojalnościowych, biletów, wejściówek, naklejek, POSów, magnesów. Ograniczeniem w kontekście różnorodności zastosowań jest tu, jedynie wyobraźnia projektanta.

Linia Insignia składa się obecnie z kilku modeli, uwzględniających różne formaty maksymalne - od 510 x 380 do 760 x 610 mm. Wszystkie – co podkreśla Jakub Szczepaniak, produkt manager w firmie Avargraf - charakteryzują się szybkimi czasami narządu oraz niezwykle prostą obsługą i konserwacją, co z kolei gwarantuje wysoką wydajność maszyny oraz mają prostą i solidną konstrukcję, która wpływa na bezawaryjną pracę. 

 

Opcje konfiguracji

Aby w pełni sprostać potrzebom użytkowników, wszystkie maszyny serii Insignia są konfigurowalne pod względem zastosowanych rozwiązań oraz opcji dodatkowych takich jak m.in. zróżnicowane systemy wykładania wyciętych użytków oraz dobór cylindrów magnetycznych. Do wyboru są dwie podstawowe konfiguracje, z których jedna obejmuje parę cylindrów magnetycznych w układzie góra/dół lub kombinację jednego cylindra magnetycznego oraz jednego cylindra, który pełni funkcję stabilnej podstawy dla sztancowanego materiału. Kolejną opcją jest tu sposób zamontowania cylindrów. Dla użytkowników, którzy przede wszystkim chcą nacinać papiery, dedykowane jest rozwiązanie ze zmienną odległością cylindrów – pozwala to na zastosowanie tych samych wykrojników dla materiałów o różnej grubości. W przypadku pozostałych zalecana jest konfiguracja, w której odległość pomiędzy cylindrami jest stała. 

 

Możliwości maszyn Insignia

Maszyny z linii Insignia mogą wycinać, nacinać, bigować i perforować dowolne materiały w przedziale gramatur 400-550 g/m2 (zależnie od modelu). Dodatkowo urządzenia te mogą pracować w linii ze składarko-sklejarką. Dzięki takiemu systemowi produkcja składanych i klejonych opakowań z zadrukowanego arkusza, może być obsłużona przez jednego operatora, co – jak zapewnia także ich dostawca – pozwala ograniczyć jej koszty oraz znacznie zwiększyć wydajność. Uzyskana w ten sposób składarko-sklejarka w linii z maszyną Insignia, może pracować zarówno z pojedynczymi, jak i z wieloma użytkami równolegle.

Wykładanie z maszyny może być realizowane na dwa sposoby: poprzez sztaplarkę wykładającą na wysoki stos, co jest świetnym rozwiązaniem do typowych palet lub wózków, bądź też przez wykładanie strumieniowe z zespołem separacji ścinek od gotowych użytków. 

Stale przybywający użytkownicy maszyn Insignia, doceniają wiele zalet jakie posiadają te urządzenia. Wśród nich podkreślają oni przede wszystkim:

  • krótki czas narządu; 
  • funkcje maszyny, które pozwalają na rozszerzenie portfolio oferowanych produktów; 
  • łatwość obsługi, pozwalająca na szybkie przeszkolenie operatorów; 
  • prędkość do 5 tys. arkuszy na godzinę; 
  • nieograniczoną liczbę kształtów i wielkości nacinania, sztancowania, bigowania i perforowania. 

Doceniają również fakt, że maszyny te, w 100% wykonane w Stanach Zjednoczonych, są przystosowane do potrzeb drukarń i introligatorni każdej wielkości.

Więcej informacji na temat sztanc rotacyjnych Rollem Insignia można uzyskać kontaktując się z firmą Avargraf, która jest wyłącznym przedstawicielem tej marki w Polsce: www.avargraf.pl

 

Źródło: Avargraf