Targi Packaging Innovations to największe targi opakowań w Europie Środkowej. Impreza ta mając ugruntowaną pozycję na rynku jest okazją do spotkania kluczowych przedstawicieli branży z całego świata.

Bądź na bieżąco z innowacjami i odwiedź największe targi opakowań - Targi Packaging Innovations!

9. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations - wydarzenie, podczas którego prezentowane są nowatorskie rozwiązania i produkty - po raz kolejny wzbudza duże zainteresowanie wśród przedstawicieli branży opakowań.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia, a już dziś swój udział w Targach potwierdziło ponad 140 firm. Poprzednia edycja bogatą ofertą przyciągnęła aż 4,5 tysiąca Zwiedzających. Organizatorzy zapowiadają, że pobity zostanie kolejny frekwencyjny rekord i tegoroczna edycja zgromadzi aż 200 Wystawców i 5000 Zwiedzających.

 

Opakowanie wizytówką produktu

Targi Packaging Innovations to miejsce integracji branży, ale przede wszystkim platforma do zapoznania się z najbardziej efektywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami opakowaniowymi. W wydarzeniu biorą udział zarówno właściciele firm, kadra zarządzająca, specjaliści ds. zakupów, czy managerowie ds. brandów. Zainteresowanie imprezą jest duże, z uwagi na fakt, iż opakowania są nieodłącznym elementem wielu branż. Targi skupiają przede wszystkim przedstawicieli z sektora chemicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego, przemysłowego, reklamowego oraz spożywczego.

"Szata zdobi artykuł”, więc opakowanie jest jego nieodłącznym elementem na drodze do sprzedażowego sukcesu.

Na Targach Packaging Innovations każdy znajdzie opakowania dostosowane do swoich potrzeb - zarówno te luksusowe, jak i ekologiczne, innowacyjne czy też przemysłowe.


Platforma wiedzy

Targi Packaging Innovations to nie tylko rosnąca każdego roku liczba Wystawców i Zwiedzających. Do odwiedzenia imprezy skłania w dużej mierze jej merytoryczna strona. Organizatorzy Targów przygotowali liczne konferencje oraz seminaria. 

W ramach Akademii Wiedzy organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Świat Druku” swoją trzecią odsłonę będą miały warsztaty z cyklu „Jak opakować brandy?”. Eksperci opowiedzą w jaki sposób opakowanie pozycjonuje produkt i markę.

Kolejnym cennym wydarzeniem będzie Forum Druku Cyfrowego przygotowywane przez firmę Aniflex. Jedyne na rynku spotkanie praktyków w całości poświęcone technologii, która umożliwia personalizację opakowań, druk zmiennych danych oraz produkcję Just In Time, nie zapominając przy tym o jednoczesnej optymalizacji kosztów ich zakupu.

Na Targach odbędzie się również pierwsza edycja konferencji „Label Innovations” przygotowywanej przez Etigraf oraz Etykiety.pl.

Program towarzyszący Targów Packaging Innovations będzie bardzo atrakcyjny. Dla Zwiedzających Organizatorzy przygotowują również seminaria workShops, na których nie zabraknie interesujących case studies, o których opowiedzą uznani praktycy.

 

W zgodzie z ekologią

Na Targach Packaging Innovations swoją premierę będzie miała nowa strefa tematyczna ECOPACK. W ramach strefy przez Wystawców zaprezentowane zostaną ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w produkcji opakowań.

Firma Joma zaprezentuje produkty z serii Joma Nature®. Serie Joma Nature® Securibox (pojemników farmaceutycznych) i młynki Joma Nature® produkowane są wyłącznie z biopolimerów pochodzących z roślinnych zasobów odnawialnych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla marek, które dbają o środowisko.

Firma PolimerPro przedstawi natomiast nowość na światowym rynku, innowacyjne urządzenie Nyloflex Digital Washer pozwalające na ekologiczne wymywanie płyt polimerowych.

 

Innowacje pełne inspiracji

Nazwa Packaging Innovations jest zobowiązująca - na Targach nie może zabraknąć interesujących innowacji.

Polpak Packaging na swoim stoisku pokaże funkcjonalne, silikonowe opakowania podróżne, w których można bezpiecznie i higienicznie przewozić swoje ulubione kosmetyki. Dzięki przyssawkom pojemniczki łatwo przytwierdzić do płytek w łazience i wygodnie dozować ulubiony produkt. Z kolei silikonowe wypustki znajdujące się na ściance opakowania doskonale sprawdzą się w roli masażera. Ten produkt powinien zainteresować przede wszystkim kobiety.

Firma Viki Family przedstawi produkt E-CO Box kierując swoją ofertę przede wszystkim do branży E-commerce. Zgodnie ze swoim mottem Easy – Close and Open firma zaprezentuje tekturowe opakowania ze specjalną tasiemką służącą do łatwego i estetycznego otwierania przesyłek.

Na Targach Packaging Innovations z pewnością warto będzie odwiedzić również stoisko firmy Karl Knauer KG, zwycięzcy dwóch kategorii tegorocznego PSI Awards. Marka może się również pochwalić nagrodą w jednym z najważniejszych światowych konkursów w branży opakowań If Design Award. 

 

Siła design'u

Organizatorzy Targów Packaging Innovations wiedzą jak ważna jest inwestycja w zdolnych designerów. Już po raz 6. zostanie zorganizowana Strefa Studenta, konkurs dla młodych osób projektujących niebanalne i funkcjonalne opakowania. Dla projektantów jest to szansa na pozyskanie ciekawych kontaktów biznesowych i rozwój w branży, a także na zagraniczną karierę.

Podczas 9. Edycji Targów Packaging Innovations, która odbędzie się w EXPO XXI Warszawa, bez wątpienia będzie można zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań i nawiązać efektywną współpracę. 

 

Więcej informacji na temat Targów Packaging Innovations

 

Packaging Innovations 2017

 

Packaging Innovations 2017