Ball Packaging Europe, producent puszek z aluminium, właśnie uzyskał pozwolenie na inwestowanie w lubelskiej podstrefie. Spółka planuje kupić 12,5 ha gruntu i w ciągu roku zamierza wybudować nową fabrykę. Inwestycja pochłonie 200 mln zł, a na zatrudnienie w zakładzie może liczyć nawet ponad 100 osób.

Jak powiedział Grzegorz Skóra, dyrektor produkcji Ball Packaging Europe Radomsko, firma chce jak najszybciej ruszyć z budową lubelskiego zakładu. W planach znajduje się wybudowanie hali produkcyjnej z jedną linią do wytwarzania puszek, magazynów oraz ciągów serwisowych i biurowców. Zakład zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2009 roku. Jak poinformowały „Wiadomości Lublin”, lubelska fabryka ma być drugim po Radomsku zakładem spółki w Polsce. Codziennie będzie tam produkowane 2 miliony opakowań.

Cykl produkcyjny uruchomiony w zakładzie zostanie wysoce zautomatyzowany, dlatego też pracownicy niewykwalifikowani będą stanowić niewielki procent stanu załogi. Zatrudnienie w fabryce znajdą głównie wysokiej klasy fachowcy - inżynierowie i ekonomiści. Rekrutacja ma ruszyć w czerwcu. Nowo zatrudniony personel przejdzie następnie kilkumiesięczne szkolenia w zakładach Ball.

Źródło: www.paiz.gov.pl
Źródło: ''