Magazyn Project Finance przyznał spółce Basell Orlen Polyolefins (BOP) nagrodę European Petrochemical Deal of the Year 2003. Wyróżnienie zostało wręczone podczas ceremonii w Londynie.

"Transakcja tego typu jest jedną z nielicznych w regionie oraz rzadkością w Europie", uzasadnia swoją decyzję Project Finance.

Nagroda została przyznana za projekt finansowania przeznaczony na budowę nowych instalacji produkujących polietylen i polipropylen. Wartość całej inwestycji to około 500 milionów Euro. Według rządowych statystyk, inwestycja ta jest jedną z największych w polskiej branży petrochemicznej, jak i najbardziej znaczącą wśród wszystkich inwestycji realizowanych w Polsce. Unikalność projektu tkwi w fakcie, że bliźniacze instalacje do produkcji polietylenu oraz polipropylenu są budowane równocześnie od podstaw.

"Oczekujemy, że nowe fabryki znacznie zwiększą produkcję tworzyw sztucznych, jak również wpłyną na rozwój tego sektora w Polsce", powiedział Hartmut Lueker, prezes i dyrektor generalny Basell Orlen Polyolefins.
Źródło: ''