Trwające obecnie w Düsseldorfie targi K 2016 to dla firmy BASF Colors & Effects doskonała okazja do zaprezentowania swoich nowości: produktu Paliotol® Yellow K 1750 oraz pigmentu efektowego Lumina® Royal Dragon Gold.

BASF Colors & Effects z nowymi bezpiecznymi pigmentami

Produkt Paliotol® Yellow K 1750 - żółty o odcieniu czerwonym, to innowacyjny produkt o wysokiej skuteczności barwienia. Idealnie spełnia on wymagania przemysłu tworzyw sztucznych, zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania, takie jak opakowania na żywność czy zabawki. Wynika to nie tylko z doskonałych właściwości produktu, ale również z faktu, że jest on całkowicie pozbawiony halogenów. Dzięki temu jest w pełni zgodny z rozporządzeniem UE nr 10/2011 dotyczącym tworzyw sztucznych. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem zgodności tego produktu z normami obowiązującymi w innych miejscach na świecie.

Marc Dumont, Industry Manager Pigments for Plastics w firmie BASF Colors & Effects, podkreśla:

- "W porównaniu z pigmentami z tej samej palety kolorów, Paliotol® Yellow K 1750 oferuje wysoką stabilność cieplną i większą siłę barwienia. Unikalne połączenie siły krycia i „natężenia” koloru sprawia, że produkt ten jest najlepszym wyborem przy rozpoczynaniu nowych projektów opakowań lub towarów konsumpcyjnych. Ponadto, produkt ten jest w dalszym ciągu najbardziej dostępną cenowo alternatywą dla żółtych, wpadających w czerwień pigmentów chromianowych i dwuarylowych, stosowanych wewnątrz budynków”.

Oprócz produktu Paliotol® Yellow K 1750 firma BASF prezentuje również na targach swój nowy pigment o nazwie Lumina® Royal Dragon Gold, będący najmłodszym członkiem rodziny pigmentów wysoko chromatycznych Lumina® Royal Effect.

„Pigment Lumina® Royal Dragon Gold gwarantuje atrakcyjne odcienie, zwłaszcza w połączeniu z pigmentami żółtymi lub w mieszance z czarnym”, wyjaśnia Marc Dumont i dodaje „Nasi klienci będą mogli opracowywać własne projekty produktów w odcieniach zielonkawo-złocistych o wyjątkowym nasyceniu barwy. Jak na razie spotkaliśmy się z doskonałym odbiorem produktu na rynku, co jednoznacznie świadczy o tym, że nasz nowy pigment Lumina® Royal Dragon Gold poszerza paletę barw w odcieniach złocistych.”

BASF Colors & Effects oferuje szeroki asortyment barwników i pigmentów. Opierając się na własnym doświadczeniu chemicznym z zakresu powłok, tworzyw sztucznych, poligrafii, kosmetologii i rynków rolniczych, eksperci z firmy BASF opracowali wiele rozwiązań konsultacyjnych. W duchu przedsiębiorczości wnieśli swój wkład w innowacyjność i rozwój firmy. 

Dispersions & Pigments Division firmy BASF zajmuje się opracowywaniem, produkcją i wprowadzaniem na rynki na całym świecie asortymentu wysokiej jakości pigmentów, żywic, dodatków i dyspersji polimerowych. Surowce te wykorzystywane są w tworzeniu formuł substancji używanych do tworzenia powłok i farb, produktów poligraficznych i opakowań, chemicznych produktów budowlanych, środków klejących, wiązań włókienniczych, tworzyw sztucznych, produktów papierniczych, a także do zastosowań elektronicznych, np. wyświetlaczy. Dzięki wszechstronnej gamie produktów i rozległej wiedzy branżowej Dispersions & Pigments Division oferuje swoim klientom innowacyjne i zrównoważone rozwiązania oraz wspiera ich w udoskonalaniu własnych formuł. 

 

Źródło: BASF