Wśród wystawców targów TAROPAK 2018, odbywających się w Poznaniu w dniach 1-4 października br., znalazła się firma BCS (British Converting Solutions). Na jej stoisku prezentowana była maszyna do produkcji opakowań z tektury falistej – Boxer. W związku z ogłoszonym kilka dni wcześniej przejęciem Autobox Machinery (do której BCS należy) przez spółkę Kolbus, na stoisku byli obecni m.in. przedstawiciele tego niemieckiego producenta, jak też firmy Introzap – jego polskiego dystrybutora.

BCS na targach TAROPAK 2018: rozwiązania do produkcji opakowań z tektury falistej w ofercie firm Kolbus i Introzap

BCS na targach TAROPAK 2018: rozwiązania do produkcji opakowań z tektury falistej w ofercie firm Kolbus i Introzap


Anna Moryson-Stolarczyk, prezes firmy Introzap, komentuje:

- „Przejęcie BCS to kolejny krok w strategii firmy Kolbus, uwzględniającej jej coraz większą koncentrację na sektorze opakowań. Od kilku lat w jej ofercie znajdują się zaawansowane rozwiązania do produkcji opakowań premium z tektury litej. Obecnie do portfolio dołączyły maszyny dedykowane produkcji opakowań z tektury falistej. Mamy nadzieję, że w połączeniu z wiedzą technologiczną i wysokim poziomem automatyzacji, z jakich znane są rozwiązania marki Kolbus, będą one jeszcze bardziej atrakcyjne dla wielu polskich producentów i przetwórców tego typu asortymentu”.

Jolanta Szafranek, odpowiedzialna w firmie Introzap za marketing, dodaje:

- „Jako wyłączny polski przedstawiciel marki Kolbus w naturalny sposób stajemy się również oferentem rozwiązań produkowanych przez Autobox Machinery i BCS. Opakowania z tektury falistej to dla nas zupełnie nowy obszar działania, nowi klienci, nowe wyzwania. Jest to bardzo ciekawy i perspektywiczny rynek, dlatego cieszymy się, że przejęcie BCS przez naszego partnera handlowego – firmę Kolbus – zbiegło się w czasie z targami TAROPAK. Dzięki temu mieliśmy okazję do poznania części obecnych i potencjalnych użytkowników rozwiązań marki BCS z naszego kraju”.

Zwiedzający stoisko BCS podczas targów TAROPAK mieli okazję poznać możliwości prezentowanej na nim maszyny do produkcji opakowań pudełkowych z tektury falistej – Boxer. Jak zapewnia producent, jest to proste w obsłudze, elastyczne i oferujące liczne możliwości rozwiązanie, umożliwiające – poza produkcją opakowań – dołączenie także kolejnych modułów, m.in. do drukowania w technologii cyfrowej, podawania arkuszy, aplikowania kleju oraz sklejania i układania w stosy. Jest to maszyna klasy mid-level, pracująca z wydajnością rzędu 600-800 pudeł na godzinę (w zależności od zastosowanego trybu produkcji). To – zdaniem Jolanty Szafranek – czyni ją optymalnym rozwiązaniem dla średniej wielkości producentów opakowań z tektury falistej:

- „Na polskim rynku zrealizowano dotychczas kilkadziesiąt wdrożeń urządzeń marki BCS. Póki co nie ma wśród nich modelu Boxer, który w Poznaniu został szerzej zaprezentowany klientom z naszego kraju. Codzienne pokazy na stoisku i przeprowadzone podczas targów rozmowy handlowe wskazują na spore nim zainteresowanie. W efekcie tuż po TAROPAKU ruszyliśmy na pierwsze spotkania handlowe, związane z pojawieniem się maszyn BCS w naszej ofercie. To cieszy, bo wskazuje na ich duży potencjał w kontekście kolejnych wdrożeń na polskim rynku”.

Adam Pietrasik, dotychczasowy menedżer sprzedaży BCS w regionie Europy Środkowej, będzie nadal pełnił swoją funkcję, ale już w ramach struktur firmy Introzap.

- „BCS jest obecny w Polsce od około 10 lat i ma już wyrobioną markę wśród producentów opakowań z tektury falistej – mówi. – Systematycznie prezentujemy nasze rozwiązania m.in. na targach lokalnych jak TAROPAK, ale też globalnych, na których bywają polscy przedsiębiorcy np. Interpack czy FachPack. Jestem przekonany, że synergia wynikająca z wejścia w struktury firmy Kolbus, przyczyni się do dalszej popularyzacji marki BCS w naszym kraju”.

Jolanta Szafranek dodaje:

- „Kolbus przez wiele lat był uważany za jedną z ikon w zakresie rozwiązań do oprawy książkowej. Jako Introzap zrealizowaliśmy wdrożenia w największych i najbardziej renomowanych drukarniach dziełowych w naszym kraju. Mamy nadzieję, że podobne sukcesy z czasem osiągniemy w segmencie produkcji opakowań. Rozbudowa portfolio o modułowe i wszechstronne maszyny do produkcji opakowań z tektury falistej to ważny krok, by ten cel zrealizować”.

Firma BCS, z siedzibą w Houghton Regis (Wielka Brytania) istnieje od 1979 roku. Jest jednym z liczących się producentów maszyn do produkcji opakowań na bazie tektury falistej. Ponad 80% z nich jest eksportowanych. Pracuje w niej około 50 osób, które – jak podaje Kolbus – znajdą zatrudnienie w nowo powstałym oddziale specjalizującym się w rozwiązaniach dla tego sektora rynkowego. Poza BCS Autobox, w jego skład wejdą też zakład montażowy w Tamworth (Wielka Brytania) oraz fabryka w Kalamazoo (USA).

 

Źródło: Introzap