Zdobywca wielu nagród, producent mąki organicznej, walijska firma Bacheldre Watermill wybrała oferowaną przez Innovia Films biodegradowalną i kompostowalną folię NatureFlex™ do wykończenia stylowych opakowań swojego produktu.

Firma Bacheldre Watermill, która wcześniej używała etykiet na bazie folii aluminiowej z radością przyjęła propozycję producenta etykiet, Berkshire Labels, by zastąpić je etykietami kompostowalnymi z rodziny BioTAK™ idealnie uzupełniającymi aktualnie oferowane kompostowalne torebki do mąki.

W roku 2001 firma Berkshire Labels, uznając konieczność wprowadzenia na rynek opakowań rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku, rozpoczęła badania zmierzające do opracowania etykiet, które były by w pełni biodegradowalne. Rodzina BioTAK™ odpowiada wymaganiom normy EN13432 dotyczącej biodegradowalności i kompostowalności. Do produkcji tych etykiet używa się w 100% biodegradowlanego, trwałego kleju nanoszonego na produkowane przez Innovia Films folie NatureFlex™ - białe, przezroczyste lub metalizowane. Dla swoich torebek firma Bacheldre Watermill wybrała metalizowaną folię NatureFlex™ NM.

NatureFlex™ NM to unikatowa folia celulozowa wytwarzana z odnawialnej masy drzewnej i metalizowana na miejscu w zakładzie. Jest to jedyna biodegradowalna folia metalizowana nadająca się do kompostowania w kompostownikach przydomowych. Zawarta w niej ilość metalu jest tak niewielka (mniej niż 0,02%), że tylko opóźnia proces rozpadu folii o parę dni, ale w żaden sposób nie wpływa na jej biodegradowalność. Modyfikowane powłoki gwarantują doskonałe przyleganie warstwy metalu zapewniającej bardzo dużą barierowość wobec wilgoci: współczynnik przenikania pary wodnej wynosi mniej niż 10 g/m2 / dzień (30°C, 90% RH).

Wszystkie folie NaturFlex™ posiadają certyfikaty potwierdzające, że spełniają wymagania europejskich (EN13432) i amerykańskich (ASTM D6400) norm dotyczących opakowań kompostowalnych. Masa celulozowa pozyskiwana jest ze specjalnie prowadzonych plantacji zarządzanych zgodnie z zasadami Dobrego Leśnictwa (certyfikat FSC lub podobne). Typowa zawartość odnawialnego materiału biologicznego w foliach NatureFlex™ to około 95% ich wagi. Folie te umożliwiają producentom zdrowej żywności dostosowanie opakowań do ducha strategii marketingowej dotyczącej oferowanych przez nich produktów.

Matt Scott, współwłaściciel i założyciel firmy Bacheldre Watermill mówi z entuzjazmem: „Po zastosowaniu nowych, wykonanych z folii NatureFlex™ etykiet BioTAK™, nasze opakowania stały się w pełni ekologiczne – kompostowalne; ulegają biodegradacji w ciągu paru miesięcy wyróżniając się z pewnością spośród innych opakowań do mąki.”

Więcej informacji, prosimy o kontakt: www.innoviafilms.com

Więcej informacji na temat etykiet BioTAK™ na stronie www.biotak.co.uk

Więcej informacji o Bacheldre Watermill na stronie www.bacheldremill.co.uk

NatureFlex™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Innovia Films Group.

BioTAK™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Berkshire Labels Ltd.

Innovia Films Ltd. jest jednym z czołowych producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane™), posiadającym zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii (Wigton, Cumbria), USA, Belgii i Australii.

Jako producent zajmuje wiodącą pozycję na rynku etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych jak również folii opakowaniowych powlekanych, do owijania, a także biodegradowalnych i kompostowalnych oferowanych pod marką NatureFlex™. Zatrudnia około 1400 pracowników na całym świecie (900 osób w fabryce w Wigton).

Źródło: Innovia Films
Źródło: ''