Folie Clarifoil są używane przede wszystkim do laminowania pudełek i produkcji okienek. Posiadają certyfikację DIN EN 13432 i ASTM D6400. Producent podkreśla, że materiał ten stworzono na bazie surowca naturalnego, masy drzewnej, dzięki czemu odpowiada zarówno wymaganiom ekologicznym, jak i jakościowym.

Czy wyścig do biodegradacji musi oznaczać obniżenie jakości opakowania? Według firmy Clarifoil wcale nie, jeśli producenci opakowań przyjrzą się umożliwiającym biodegradację cechom octanu celulozy.

„Może dlatego, że właściwości świadczące o jakości – doskonała przejrzystość, odporność na ślady dotyku, wrażenie czystości – są szczególnie wiązane z produktami luksusowymi, niektóre sektory przemysłu opakowaniowego nie kojarzą naszej firmy z biodegradacją” – powiedział Wolfgang Dieter, doradca handlowy i techniczny w Clarifoil. „Jednak folia octanowa jako produkt oparty na masie drzewnej ma istotne właściwości, których wymagają klienci zorientowani w kwestii zasad równowagi leśnictwa i jednocześnie pragnący, żeby opakowanie wyglądało dobrze, było przyjemne w dotyku i dobrze spełniało swoją rolę.

Trend w kierunku całkowitego recyklingu będzie się nadal rozwijał. Kupujący wybierając perfumy czy luksusowy produkt spożywczy nie chcą tym samym rujnować naszej planety – zależy im na ekologicznym opakowaniu, ale chcą także, żeby odpowiadało ono ich gustom i ocenie.”


Folie Clarifoil są używane przede wszystkim do laminowania pudełek i produkcji przeźroczystych okienek

W sektorze opakowań do produktów spożywczych Clarifoil osiąga bardzo wysokie wyniki, ponieważ octan celulozy w naturalny sposób przepuszcza wilgoć, zapobiegając skraplaniu pojawiającemu się nieraz po wewnętrznej stronie okienka w pudełku, kiedy wilgotne produkty pakuje się, gdy są jeszcze ciepłe. „Konsumenci lubią widzieć, co znajduje się wewnątrz opakowania i nie przepadają za zaparowanymi okienkami. Nie jest w niczyim interesie sytuacja, gdy trzeba pozbywać się kartonów z żywnością, ponieważ konsumentom nie odpowiada ich wygląd lub nie mogą zobaczyć produktu przez zaparowane okienko” – wyjaśnia Wolfgang Dieter.

Przez przystosowanie folii opartej na octanie celulozowym do nowych czasów, w których cechy umożliwiające biodegradację są tak samo istotne jak kwestia jakości, firma Clarifoil daje do zrozumienia, że drzewa mają duże znaczenie dla sektora laminacji opakowań kartonowych i produkcji okienek w całej Europie. Polskim dystrybutorem folii Clarifoil jest firma Wolff Trading.

Źródło: Świat Druku
Źródło: ''