Wyprodukowane we Włoszech przez firmę Leoplast (www.leoplast.it) dla kanadyjskiej firmy kosmetycznej Cargo (www.cargocosmetics.com) etui pomadki pod nazwą "PlantLove" jest w 100% biodegradowalne.

Etui wykonane jest tworzywa biodegradowalnego Nature Works na bazie kukurydzy. Nowa pomadka lansowana jest jako produkt przyszłości, oparty na nowoczesnej technologii.

W ofercie firmy NatureWorks LLC znajduje się pełna rodzina polimerów pochodzących z przetwarzalnych materiałów. Pod względem jakości wykonania są one konkurencyjne w stosunku do materiałów opakowaniowych i włókien opartych na ropie.

Niezwykle ważną zaletą tworzywa PLA jest możliwość jego całkowitej biodegradacji. Tradycyjna butelka plastikowa potrzebuje ponad 100 lat do rozłożenia się w ziemi. Butelki składające się z materiału opartego na polikwasie mlekowym PLA rozkładają się w ciągu 75 - 80 dni w warunkach komercyjnych kompostowni.

NatureWorks PLA (skrót od angielskiej nazwy "Polylactide") to biodegradowalne tworzywo wytwarzane z naturalnych surowców odnawialnych, o dużym połysku i przeźroczystości, posiadające właściwości barierowe w stosunku do gazów, zgrzewalne w szerokim zakresie temperatur, z pamięcią skrętu, odporna na tłuszcze i oleje, nadające się do pakowania produktów mlecznych, słodyczy i tzw. fast-food.

Technologia produkcji NatureWorks pozwala na tworzenie naturalnych cukrów. Węgiel oraz inne składniki wykorzystuje się do otrzymania polilaktydu (PLA) w prostej reakcji fermentacji i rozkładu. Gdy zaś konsument pozbędzie się naczynia wykonanego z NatureWorks PLA, ulegnie ono rozkładowi na wodę, dwutlenek węgla oraz inne resztki organiczne.

Źródło: www.cargocosmetics.com
Źródło: ''