Firma powstała z myślą o tworzeniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych technologii w obszarze tworzyw biodegradowalnych i kompostowalnych, przede wszystkim w produkcji opakowań różnych zastosowań. Większościowym akcjonariuszem spółki pozostaje ERG S.A.

- Kilka tygodni temu w ramach prywatnej emisji wyemitowaliśmy milion akcji – informuje Maciej Błasiak, prezes spółki BIOERG SA. – Popyt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, inwestorzy chcieli kupić kilkanaście razy więcej akcji, niż obejmował oferowany pakiet .

To bardzo pozytywny sygnał, który umacnia nas w przekonaniu, że upublicznienie spółki to właściwa decyzja podjęta w odpowiednim czasie. Zaczynamy ten rok od realizacji intratnego kontraktu z największą w Polsce siecią hipermarketów budowlanych, a według naszych założeń to dopiero pierwszy z planowanych kroków w zakresie rozwoju sprzedaży produktów BIOERG S.A. – zdecydowanie podkreśla prezes Błasiak.

Na przełomie lat 2009 i 2010 BIOERG S.A. opracowała i wdrożyła do sprzedaży kilka grup opakowań w pełni, kompostowalnych. W drugiej połowie 2010 roku zintensyfikowane zostały działania handlowe w celu rozpoczęcia sprzedaży opracowanych produktów na masową skalę. Miesiąc temu BIOERG S.A. rozpoczęła dostawy reklamówek do sieci hipermarketów Castorama.
Reklamówki wyprodukowano w oparciu o najnowsze, opracowane przez BIOERG i certyfikowane przez europejską organizacje DIN CERTCO, technologie produkcji folii biodegradowalnych, gwarantujące pełną kompost owalność dostarczanych produktów.
Firma jest prekursorem produkcji opakowań z tworzyw biodegradowalnych w Polsce i pierwszą polską firmą, która otrzymała prestiżowy certyfikat spełniania europejskiej normy DIN EN 13432:2000, potwierdzającej pełną biodegradowalność i kompostowalność oferowanych produktów.

Co warte podkreślenia, w ramach projektu produkcji tworzyw kompostowalnych BIOERG oprócz wprowadzania na rynek przyjaznych środowisku produktów z Biofolii, działa również na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, angażując się w akcje edukacyjne promujące działania proekologiczne, w szczególności związane z racjonalną gospodarką odpadami.

- Nasze atuty to nowoczesna technologia, znajomość rynku i jego uwarunkowań. Nie do przecenienia jest również zaplecze kapitałowe i techniczne w postaci silnej Grupy Kapitałowej ERG S.A. – podkreśla Maciej Błasiak, prezes zarządu spółki BIOERG S.A.

BIOERG ma potencjał rynkowy
W Polsce zużywa się rocznie ok. 7 mld tradycyjnych jednorazowych toreb foliowych, a na świecie liczba ta sięga 5 bilionów. Są one używane zazwyczaj tylko do transportu zakupów ze sklepu do domu, dlatego średni czas używania takiej torby to 15-20 minut, a okres ich rozkładu to zazwyczaj od 100 do 400 lat. Dla porównania okres rozkładu toreb produkowanych przez BIOERG w kontrolowanych warunkach, to nie dłużej niż 3 miesiące, a przemiana zawartego w materiale węgla w biomasę tworzy drobny, pozbawiony substancji toksycznych kompost.
- Na całym świecie, a szczególnie w Europie i USA obserwujemy tendencję do stopniowego ograniczania stosowania opakowań z tradycyjnych folii, na rzecz opakowań z tworzyw kompostowalnych, które właśnie oferuje BIOERG. Rynek Polski mimo tego, że działa z delikatnym opóźnieniem nie pozostaje obojętny na ten trend, o czym świadczy dynamicznie rosnąca sprzedaż naszych produktów. Z naszego punktu widzenia wystarczy, że na tym etapie rozwoju spółki – postawimy mocno na opakowania jednorazowe w handlu i to powinno zapewnić firmie bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży w kolejnych kilkunastu miesiącach. Oczywiście równolegle pracujemy nad kolejnymi produktami z tworzyw kompostowalnych, na które zapotrzebowanie zgłaszają nam klienci. Szczególnie interesująco zapowiada się w przyszłości rynek tworzyw biodegradowalnych do zastosowań przemysłowych – wyjaśnia prezes Błasiak.
W 2010 roku przeprowadzona została III edycja konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Tytuł „Regionalnego Lidera” w edycji śląskiej konkursu otrzymała spółka BIOERG. Ideą konkursu jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym.
To nie pierwsze wyróżnienie dla spółki BIOERG. W poprzednim roku Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw uhonorowała BIOERG S.A. nagrodą INNOWATOR Śląska 2009. To wyróżnienie przyznawane jest za najbardziej innowacyjne rozwiązania produkcyjne i technologiczne.
BIOERG Spółka Akcyjna z siedzibą w Dąbrowie Górniczej powstała w 2007 r., jako podmiot zależny ERG S.A. spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Źródło: ''