Huhtamaki, międzynarodowy producent opakowań produktów konsumpcyjnych, jako pierwszy wprowadza na rynek BioWare, gamę naczyń i opakowań jednorazowego użytku produkowanych z odnawialnych surowców i ulegających kompostacji. Kubki do napojów oraz opakowania na sałatki produkowane są z wytwarzanego z kukurydzy tworzywa o nazwie NatureWorks® PLA.


Materiał jest całkowicie naturalny, oparty na odnawialnych w skali roku surowcach oraz kompostowalny. Technologia produkcji NatureWorks PLA polega na przekształceniu skrobii w naturalne cukry, które następnie poddawane są fermentacji i separacji.
Poddane kompostacji w warunkach przemysłowych produkty ulegają rozkładowi na wodę, dwutlenek węgla i materiał organiczny. "Udało nam się osiągnąć takie parametry materiału, że możemy produkować opakowania z NatureWorks PLA na naszych standardowych liniach produkcyjnych.

Aby było to możliwe wykorzystaliśmy wiedzę i doświaczenia zebrane w całej grupie Huhtamaki.", mówi Dietmar Johan, Dyrektor ds. Produkcji i Logistyki z Huhtamaki Alf (Niemcy). "Teraz możemy zaoferować naszym klientom unikalne, pro-ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie". Gama BioWare będzie systematycznie poszerzana. Opakowania i naczynia jednorazowe BioWare są dostępne w całej Europie dla producentów napojów, browarów, restauracji szybkiej obsługi oraz firm zajmujących się cateringiem.
W rok po uroczystym otwarciu nowego zakładu producyjnego w Siemianowicach Śląskich Huhtamaki Polska oferuje nowe rozwiązania również producentom żywności.
Z jednej strony dojrzały rynek krajowy stawia przed producentami coraz większe wymagania, także jeśli chodzi o pakowanie, a z drugiej strony przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej stworzyło dodatkowe możliwości w zakresie wprowadzania coraz lepszych, innowacyjnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i klientów Huhtamaki, oprócz najbogatszej na rynku oferty tradycyjnych opakowań z tworzyw sztucznych produkowanych w technologii termoformowania oraz wtrysku (IML), proponuje opakowania DuoSmartTM oraz coraz bardziej popularne Sleeve Cups.
Dzięki połączeniu tworzyw sztucznych oraz papieru opakowania DuoSmartTM posiadają wyjątkowe zalety: najwyższej jakości nadruk na obydwu stronach kartonu i denku, sztywność i szczelność, doskonałą ochronę i świeżość produktów oraz możliwość zamrażania i stosowania w kuchenkach mikrofalowych. Nowe standardy wyznacza DuoSmartTM Combi – opakowania barierowe, które są wykorzystywane do pakowania żywności przetworzonej.

Wysokiej jakośći nadruk (maksymalnie aż 9 kolorów!) na błyszczącej powierzchni kubków to najbardziej wyróżniająca się cecha Sleeve Cups.
Wykonany z PET lub PCV termokurczliwy rękaw ściśle przylega do całej powierzchni kubka, od górnej krawędzi do dna. Dzięki temu opakowanie jest niezwykle atrakcyjne i doskonale prezentuje się na półkach sklepowych.

www.huhtamaki.com
Źródło: ''

Komentarze

  • Gratulacje :)

    Jaki jest do polskiej siedziby kontakt, jasteśmy bardzo zainteresowani Waszym produktem.

  • Gratulacje

    Gratuluje tak ekologicznego produktu.Wyczytalam ,ę opakowania rozkladają sie do części organicznych a co dalej? Czy znacie sposób na rozlożenie tych frakcji do części nieorganicznych.Ja to potrafie.Pozdrawiam Alicja