Największy producent oleju gorczycowego w Indiach skorzysta z oferty systemów pakowania od Sidel. W ten sposób B.L.Agro Oils podkreśli swoją pozycję na rynku wprowadzając bezpieczne i poręczne opakowania z PET na swoje produkty.

B.L.Agro Oils podejmuje współpracę z Sidel

Większość firm działających na rynku indyjskim pakuje swoje oleje spożywcze do torebek. B.L.Agro Oils wychodzi na przeciw oczekiwaniom klinetów dotyczących użyteczności opakowań i stawia na tworzywo, które zagwarantuje bezpieczeństwo i wyróżni produkt na sklepowych półkach. Dodatkowo decyzja o współpracy z firmą Sidel zapewni indyjskiemu producentowi korzyści ekonomiczne i ekologiczne na etapach produkcji i zaopatrzenia.

Zamówienie systemu pakowania jadalnych olejów w butelki z PET akurat w Sidel nie było przypadkiem. Firma posiada doskonałą opinię w zakresie pakowania napojów. Naukowacy przeprowadzili analizę interakcji olejów z opakowaniami PET, co pozwoliło sprawdzić oddziaływanie w symulowanych warunkach prawdziwego łańcucha dostaw. Firma B.L. Agro Oils zainwestowała w linię Sidel Combi – łączącą funkcje rozdmuchiwarki oraz automatu napełniającego i zamykającego w jednym zintegrowanym systemie. 

Maszyna umożliwia produkcję z szybkością nawet 24 000 butelek na godzinę. Wysoka wydajność linii Sidel Combi zapewnia wzrost prędkości procesu pakowania nawet o 120% w porównaniu do dotychczasowej linii. Maszyna posiada kompaktowy design oraz oferuje niższe koszty eksploatacji i zmniejszenie zużycia energii. Linia posiada możliwość szybkiej zmiany formatu butelki, a także pozwala na oszczędności pod wględem siły roboczej, surowców i części zamniennych. Combi, dzięki systemom przenoszenia za szyjki i podawania butelek między rozdmuchiwaniem a napełnianiem, nie jest zależna od ograniczeń przenosnika pneumatycznego. Butelki wytworzone przez maszynę będą nawet o 20% lżejsze. B.L. Agro Oils stawia na rozwój, co sprawia, że firma jest coraz bardziej znanym wytwórcą olejów spożywczych w kraju.