Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp z o.o., która jest w pełni zależna od Basell Orlen Polyolefins Sp z o.o., w swej handlowej ofercie proponuje innowacyjne gatunki z asortymentu firmy LyondellBasell.

Są to nowe gatunki polipropylenu Stretchene RP1685 i RP1903 o doskonałych właściwościach na opakowania przeznaczone do zastosowań konsumenckich i wytwarzane metodą wtrysku z rozdmuchem (ISBM).

Zgodnie z oczekiwaniami klientów, gatunki te pozwalają na wytwarzanie szerokiej gamy wyrobów i są doskonałą alternatywą dla innych materiałów, przede wszystkim w zakresie sztywności, wysokiej przezroczystości, wytrzymałości mechanicznej oraz wysokiej produktywności.

Gatunki Stretchene to innowacyjne i alternatywne rozwiązanie w odniesieniu do takich typowych materiałów jak PET oraz szkło. Opakowania wytwarzane w technologii ISBM przy użyciu gatunków Stretchene nadają się m.in. do:

• jogurtów do picia, mleka świeżego i o przedłużonym okresie przydatności
• chemii gospodarczej
• suchych pudrów
• świeżych owoców
• świeżych zup i sosów
• wody niegazowanej
• farb wodnych
• kosmetyków, itp.

Stretchene RP1685 i RP1903 – podstawowe właściwości


Stretchene RP1685 i RP1903 – porównanie z tradycyjnymi materiałami

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp z o.o., jest spółka handlową w pełni zależną od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. wprowadza wysokie standardy w przemyśle i przetwórstwie tworzyw sztucznych w Polsce poprzez dwie fabryki w Płocku. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów.

Spółka posiada w Płocku światowej skali bliźniacze zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu i polietylenu. Stale udoskonala technologie produkcji. Jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu.

PKN ORLEN S.A. to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej oraz dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.

Więcej informacji: www.basellorlen.pl
Źródło: ''