Dnia 3 grudnia Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. otrzymał Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego ze światowymi standardami ISO 9001:2000, ISO 14001:1996, PN-N 18001 (jakości, środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy).


Prezes Hartmut Lueker odebrał certyfikat z rąk Ryszarda Jankowskiego – dyrektora Bureau Veritas Quality International Polska (BVQI), firmy świadczącej usługi certyfikacyjne w 70 krajach świata.

Wymagający i złożony proces wdrożenia Systemu, na który składają się wszelkie procedury związane z jakością, ochroną środowiska, bezpieczeństwem i higieną pracy, rozpoczął się w czerwcu 2003 roku.
We wrześniu bieżącego roku audytorzy z BVQI pozytywnie ocenili działanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania w BOP oraz otwartość na zmiany i elastyczność firmy. Teraz potwierdzeniem ich opinii jest przyznanie BOP certyfikatu ISO.


Na zdjęciu od lewej: Wido Waelput, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w BOP, Karol Marek Sęp, Wiceprezes i Dyrektor ds. Produkcji i Techniki w BOP, Hartmut Lueker, Prezes i Dyrektor Generalny BOP, Ryszard Jankowski, Dyrektor Bureau Veritas Quality International Polska.
Jak powiedział Hartmut Lueker, prezes Basell Orlen Polyolefins Sp. z.o.o. "BOP uznaje zarządzanie jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy za priorytet swojej działalności. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który w równym stopniu kładzie nacisk na doskonałą obsługę klientów, jak i utrzymanie najwyższych standardów ochrony zdrowia i środowiska było jednym z najważniejszych celów spółki. Przyznanie certyfikatu ISO Zintegrowanemu Systemowi Zarządzania, potwierdza, że BOP spełnia najwyższe międzynarodowe standardy. Ma to dla nas ogromne znaczenie."Od strony artystycznej wieczór uświetniła Grupa MoCarta
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wspólników, administracji państwowej i samorządowej, klienci i współpracownicy Spółki oraz zaproszone media. Od strony artystycznej wieczór uświetnili wirtuozi humoru i instrumentów smyczkowych z Grupy MoCarta.

Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. wprowadza wysokie standardy w przemyśle i przetwórstwie tworzyw sztucznych w Polsce poprzez dwie nowobudowane fabryki w Płocku. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka buduje w Płocku dwie największe na świecie bliźniacze instalacje do produkcji polipropylenu i polietylenu, których uruchomienie przewidziane jest na trzeci kwartał 2005 roku. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu, polietylenu i zaawansowanych produktów poliolefinowych. Stale udoskonala technologie produkcji. Jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu. PKN ORLEN S.A. to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej oraz dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.

Informacja prasowa: Redakcja opakowania.com.pl
Źródło: ''