Firma Borealis opracowała serię nowych innowacyjnych gatunków polipropylenu dla zastosowań z folii wytłaczanej, takich jak woreczki medyczne i opakowania monokonturowe jako alternatywę dla polichlorku winylu (PVC), szkła i innych polimerów.


Zapewniają one małą migrację do produktów medycznych i płynów oraz wysokie bezpieczeństwo i integralność podczas transportu i przenoszenia.

Zastosowania medyczne muszą sprostać obszernym wymaganiom atestacyjnym oraz ścisłej kontroli formuł użytkowych i produkcji w celu zapewnienia długotrwałego bezpieczeństwa i zdatności do użytkowania. Borealis przeszedł długą drogę w formułowaniu polipropylenu dla celów medycznych, szczególnie w opakowaniach konturowych i elastycznych woreczkach, rozwijanych w ścisłej współpracy z przetwórcami i końcowymi użytkownikami.

Wieloletnie zaangażowanie firmy Borealis w przemyśle farmaceutycznym i medycznym zaowocowało unikalnym pakietem ofertowym. Poza szerokim zakresem gatunkowym pakiet ten obejmuje gwarancję długoterminowych dostaw bez zmiany receptury, zaangażowanie w celu zapewnienia niezmiennego najwyższego poziomu jakości, bezpośredniej kontroli i rozwoju wspólnych zastosowań.


Oferta Borealis w zakresie polipropylenu do zastosowań medycznych obejmuje:

. Borsoft™ SD233CF i SC220CF do przezroczystej lanej i rozdmuchiwanej folii;
. Borsoft SA233CF do półprzezroczystej folii rozdmuchiwanej i przewodów rurowych;
. RD204CF i RD208CF – kopolimery statystyczne do folii lanych;
. RB501BF dla technologii lania i rozdmuchiwania;
. homopolimery specjalne, w tym HD601CF, Bormod™ HC905TF i DM 55 Pharm, wszystkie do lanych, kształtowanych termicznie i rozdmuchiwanych folii.

Przezroczyste kopolimery i homopolimery szczególnie nadają się do współwytłaczania w połączeniu z innymi gatunkami firmy Borealis do zastosowań medycznych.

Producent: Borealis A/S

Tworzywa Sztuczne i Chemia nr 6/2004
Źródło: ''