Boss Skin to nowa seria kosmetyków dla mężczyzn opracowana przez jeden z działów koncernu Procter & Gamble. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby przypominało tłok w silniku - głównie dzięki swemu cylindrycznemu kształtowi.

Przeprowadzone badania rynku wykazały, iż mężczyźni wolą proste, funkcjonalne zamknięcia typu twist-to-open. Sprawiają one, iż otwieranie staje się szybkie i łatwe. Charakterystyczne "kliknięcie" daje pewność, iż opakowanie zostało zamknięte. Pojemnik posiada przeźroczystą warstwę zewnętrzną, która jest przytwierdzona do aluminiowej opaski z wytłoczonym logiem. Pod opaską widoczna jest srebrna warstwa wewnętrzna.

Opatentowana technologia SimpliSqueeze reguluje przepływ zawartego w pojemniku produktu oraz zapewnia bezwyciekowe rozprowadzanie kosmetyku. Zawartość rozprowadzana jest poprzez nacisk na opakowanie. Firma Seidel wyprodukowała aluminiową osłonkę z logiem, która dodaje opakowaniu klasy.

Boss Skin – opakowania w kształcie tłoków

Boss Skin to nowa seria kosmetyków dla mężczyzn opracowana przez jeden z działów koncernu Procter & Gamble. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, by przypominało tłok w silniku, nie tylko ze względu na jego cylindryczny kształt, ale i ze względu na jego szaro – niebieski kolor.

Przeprowadzone badania rynku wykazały, iż mężczyźni wolą proste, funkcjonalne zamknięcia typu twist-to-open. Sprawiają one, iż otwieranie staje się szybkie i łatwe. Charakterystyczne ‘kliknięcie’ daje pewność, iż opakowanie zostało zamknięte.

Opatentowana technologia SimpliSqueeze reguluje przepływ produktu oraz zapewnia bezwyciekowe rozprowadzanie. Produkt jest rozprowadzany jedynie poprzez nacisk na opakowanie. Firma Seidel wyprodukowała aluminiową osłonkę, która dodaje opakowaniu klasy.


Źródło: ''