Zakończył się Ogólnopolski Kongres Branży Spożywczej w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu. Zobacz jakie korzyści przyniosło to wydarzenie biznesowe.

Opole i Opolszczyzna to nie tylko dobre warunki geograficzne do rozwoju branży rolno-spożywczej, ale także ekonomiczne. Ostatnio jesteśmy świadkami wielu inwestycji rozwijąjących się w tym regionie. Są to między innymi: budowa zakładu Pasta Food Company - produkującego chłodzone lazanie, rozbudowa będącego częścią koncernu Danone zakładu Nutricia produkującego mleko dla niemowląt, a także uruchomienie nowej linii produkcyjnej w Fabryce Czekolady Mondelez w Skarbimierzu.


Podczas Kongresu zaprezentowano polskie produkty znane w całej Europie. Uczestnicy mieli możliwość spróbować takich towarów, jak: piwo z Browaru Namysłów, jogurty Zott z Opola, olej „Kujawski” produkowany w Brzegu, mąkę „Basia” ze Straduni, nabiał z OSM w Oleśnie. Wśród prezentujących się firm obecne były: Animex - producent przetworów mięsnych z Opola, Ustronianka - producent wody mineralnej z Białej, producent słodyczy Piasta z Głogówka, Cukry Nyskie, Odra z Brzegu, czy producent lodów Nestle z Namysłowa.
Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie zabrakło nowości. Formuła została poszerzona o giełdę kooperacyjną oraz seminaria tematyczne z zakresu drobiarstwa, współpracy Nauka + Biznes oraz Forum Przemysłu Rolno-Spożywczego Polska-Białoruś-Rosja-Kazachstan-Armenia. Wkrótce planowane jest uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską a Armenią, co jeszcze bardziej wzmocji handel i dystrybucję. 

Przemysł spożywczy to już 13 proc. polskiego PKB. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wiąże się z reguły z motoryzacją, ale coraz większy udział mają u nas firmy spożywcze. Mamy 13 takich firm i są to prawdziwi giganci. Intensywnie rozwijają się w tym regionie również branże powiązane: opakowania i logistyka. Organizatorami V Ogólnopolskiego Kongresu Branży Spożywczej byli: Miasto Opole, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Źródło: Ogólnopolski Kongres Branży Spożywczej