BSC Drukarnia Opakowań S.A., jeden z liderów wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku, rozbudowuje zakład produkcyjny podmiotu zależnego BSC Etykiety Sp. z o.o. Spółka, zgodnie z deklarowanym w prospekcie celem emisyjnym, zakupiła nieruchomość przy ul. Ząbkowskiej 14 w Poznaniu.

BSC Drukarnia Opakowań S.A. rozbudowuje zakład produkcyjny


- Planowana rozbudowa nieruchomości, stanowiąca zgodnie z prospektem emisyjnym I etap inwestycji, powinna zostać sfinalizowana do końca tego roku. Dodatkowo, na przełomie roku 2011/12 rozważamy zakup kolejnej nieruchomości - prawie 3000m2 pod dalszą rozbudowę zakładu – przekonuje Janusz Schwark.

Realizacja całego przedsięwzięcia polegająca między innymi na połączeniu infrastruktury dwóch obecnie odrębnych zakładów pozwoli Spółce na prowadzenie polityki optymalizacji kosztów. Jej realizacja możliwa będzie m.in. poprzez redukcję wydatków na logistykę, transport oraz administrację. Pierwsze efekty finansowe widoczne będą w kolejnym roku.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 19,8 mln zł.

*****
BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Danone, Kraft Foods, Procter&Gamble, Beiersdorf, Diageo, McDonald’s czy KFC.

Głównymi odbiorcami są firmy z branży spożywczej i kosmetycznej, m.in. właściciele marek: Nivea, Gillette, Dove, Avon, Dr Irena Eris, Danone, Tchibo, czy Johnnie Walker. BSC jest jedynym dostawcą opakowań kartonowych dla firmy McDonald’s w Polsce.

W ramach współpracy z klientami, spółka zarządza całym procesem tworzenia i logistyki opakowań – począwszy od projektowania ich kształtu, przez produkcję, aż po zarządzanie magazynem.

Inwestorem strategicznym BSC jest firma Colorpack GmbH z Berlina, należąca do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc Packaging Group o 150-letnim doświadczeniu w branży. Colorpack posiada obecnie 35 proc. akcji spółki i głosów na WZA. Wśród znaczących akcjonariuszy BSC znajdują się także Janusz Schwark – Prezes Zarządu oraz Arkadiusz Czysz - Wiceprezes Zarządu.

W skład grupy kapitałowej BSC Drukarni Opakowań wchodzi firma BSC Etykiety Sp. z o.o. – podmiot specjalizujący się w drukowaniu i składaniu ulotek oraz etykiet. Siedziba i zakłady Grupy Kapitałowej BSC znajdują się w Poznaniu.

Źródło: ''