Jak podaje PAP - BSC Drukarnia Opakowań, dostawca opakowań z tektury i papieru, z powodów ekonomicznych zrezygnowała z przejęcia drukarni fleksograficznej, specjalizującej się w produkcji etykiet samoprzylepnych.

Spółka w dalszym ciągu myśli jednak o przejęciach - podała BSC Drukarnia Opakowań w komunikacie prasowym. II kw. tego roku przyniósł podobną kdk dynamikę sprzedaży spółki i wyższy rdr zysk netto.

"W trakcie prowadzenia negocjacji właściciele firmy nagle zmienili parametry sprzedaży, wykluczając przy tym możliwość zakupu interesującej nas nieruchomości. Po wnikliwej analizie stwierdziliśmy, iż ewentualne przejęcie nie wpłynie na poprawę wyników finansowych w takim stopniu, w jakim zakładaliśmy na początku rozmów. W związku z tym postanowiliśmy odstąpić od planowanego przedsięwzięcia" - powiedział, cytowany w komunikacie, Janusz Schwark, prezes BSC Drukarnia Opakowań.

W komunikacie podano, ze spółka nie wycofuje się z planów akwizycyjnych i cały czas monitoruje rynek pod kątem przyszłych przejęć, dzięki którym poszerzy portfel swoich usług.

"Przyglądamy się jednemu - dwóm podmiotom, również z zagranicy. Za wcześnie jeszcze na podawanie jakichkolwiek szczegółów. Do ewentualnych akwizycji podchodzimy cierpliwie i z należytą ostrożnością. Przy podjęciu ostatecznej decyzji będziemy kierować się wyłącznie dobrem spółki, gdyż nadrzędną zasadą naszej strategii akwizycyjnej są wymierne korzyści ekonomiczne" - dodał Schwark.

BSC Drukarnia Opakowań poinformowała, że realizacja pozostałych celów emisyjnych przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.

Spółka rozpoczęła rozbudowę i modernizację spółki zależnej - BSC Etykiety. W tym celu kupiono nieruchomość w Poznaniu pod rozbudowę dotychczasowej hali produkcyjnej. Spółka podała we wtorek w komunikacie, że wartość transakcji wyniosła 5,6 mln zł netto.

"Planowana rozbudowa nieruchomości, stanowiąca zgodnie z prospektem emisyjnym I etap inwestycji, powinna zostać sfinalizowana do końca tego roku. Dodatkowo, na przełomie roku 2011/12 rozważamy zakup kolejnej nieruchomości - prawie 3.000 m kw pod dalszą rozbudowę zakładu" - powiedział Schwark.

BSC Drukarnia Opakowań rozpoczęła także inwestycję mającą na celu poprawę jakości i wydajności urządzeń produkujących opakowania z segmentu premium, a także rozbudowę o dodatkową halę produkcyjną i magazyn surowca. Spółka kupiła już nowe urządzenia, które w sierpniu zostaną wdrożone do procesu produkcji.

Zarząd spółki szacuje, iż po II kwartale tego roku utrzymano dynamikę sprzedaży z poprzedniego kwartału, natomiast zysk netto będzie lepszy od uzyskanego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jednocześnie spółka podtrzymała prognozę wyników finansowych na 2011 r.

BSC Drukarnia Opakowań zadebiutowała na GPW 4 stycznia tego roku.

Spółka specjalizuje się w dostarczaniu opakowań z tektury i papieru dla dużych, międzynarodowych koncernów, takich jak Danone, Kraft Foods, Procter&Gamble, Beiersdorf, McDonald's, KFC czy Diageo. (PAP)
Źródło: ''