Dobry design niekoniecznie oznacza drogie przedmioty dostępne tylko dla wybranych. Również rzeczy po które sięgamy każdego dnia mogą być zupełnie wyjątkowe i nie tylko spełniać swoje podstawowe funkcje, ale i cieszyć oko. Takich właśnie przedmiotów poszukiwało jury konkursu Machina Design Awards 2010. W kategorii opakowania wyróżniono butelkę wody mineralnej, Cisowiankę Perlage - produkt dostępny dla wszystkich i jednocześnie zaprojektowany z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół.

Butelka Cisowianki Perlage nagrodzona w Machina Design Awards RDZEŃ 2010!
Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu produktów uwagę jury zwróciła smukła, niebieska butelka wody. Butelkę Cisowianki Perlage zaprojektowano z myślą o tym, aby była prawdziwą ozdobą stołu, czy to w restauracji, czy podczas codziennych, rodzinnych spotkań. Etykietę wyróżnionej butelki, łączącą elementy tradycyjne z nowoczesnymi, stworzono specjalnie z okazji obchodzonego w ubiegłym roku Roku Chopinowskiego. Jej projekt z wizerunkiem Fryderyka Chopina opracował znany artysta grafik Andrzej Pągowski. Jury doceniło także nowatorskie podejście do promowania kultury - dzięki motywom związanym z Chopinem umieszczonym na opakowaniu produktu, po który sięgamy na co dzień idea Roku Chopinowskiego miała szansę trafić do każdego domu.

Konkurs Machina Design Awards organizuje magazyn „Machina Design” poświęcony najnowszym trendom we wzornictwie, a także modzie, sztuce i architekturze. Formuła konkursu jest otwarta, a plebiscyt obejmuje osiemnaście kategorii głównych, wśród których znalazły się m.in. opakowanie, meble, elektronika, wnętrza, przestrzeń publiczna, moda czy transport. W jury konkursu zasiadały do tej pory największe znakomitości świata sztuki projektowania z Polski i Europy. Nagradzano w nim młodych polskich projektantów oraz twórców najbardziej designerskich przedmiotów, obiektów i miejsc. Statuetkę RDZENIA zaprojektował Janusz Kaniewski, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli młodego polskiego designu. MACHINA DESIGN to wydanie specjalne magazynu MACHINA poświęcone sztuce designu.


Źródło: ''