Koncern Amcor PET Packaging opracował niezwykłą butelkę PET z wbudowanym do niej uchwytem. Zdaniem twórców opakowania jest to jedno z najbardziej przełomowych, branżowych osiągnięć w ostatnim czasie.

Tego jeszcze na rynku opakowaniowym nie było. A ponieważ nie było, to pojawiła się okazja przejścia do historii i stworzenia całkowicie innowacyjnego opakowania przy wykorzystaniu tradycyjnej metody, którą również należało wzbogacić. W ten oto sposób w zakładach koncernu Amcor PET Packaging narodziły się niezwykłe opakowania PET, w których sprzedawana jest wódka. Jakby sprzedaż wódki w opakowaniach PET nie była wystarczająca nowością, to dodatkowo są one wzbogacone w specjalny wbudowany uchwyt, przypominającą rączkę posiadaną przez typowe kufle do piwa.Nowy produkt australijskiego potentata wchodzi właśnie na światowy rynek. Jest to butelka PET o pojemności 1,75 l z uchwytem, wchodzącym w skład struktury całego opakowania. W innowacyjnej butelce sprzedawana jest wódka koncernu McCormick Distilling Co., Weston, MO.

Amcor PET Packaging jest wiodącym dostawcą opakowań typu PET. Odbiorcami produktów firmy są największe przedsiębiorstwa branży spożywczej na całym świecie. Opakowania dostarczane przez Amcor stanowią podstawę przechowywania i ochrony wszelkiego rodzaju napojów chłodzących, izotonicznych i alkoholowych, jak również wody, soków i sosów. Amcor Pet Packaging dysponuje 70 fabrykami usytuowanymi w 23 krajach świata. Stanowi część koncernu Amcor Ltd., który jest jedną z największych globalnych organizacji produkujących opakowania z plastiku, włókien, metalu i szkła. Amcor Ltd. świadczy szeroko rozumiane usługi związane z opakowaniami. Amcor PET Packaging zatrudnia około 5,8 tys. pracowników na całym świecie. Roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie 2,3 miliarda USD.

Źródło: www.amcor.com
Źródło: ''