RPC Containers Corby szybko i sprawnie rozszerza dwie serie swoich standardowych wielowarstwowych butelek, ponieważ od dawna oczekiwany wzrost popularności pojemników stawianych do góry dnem na rynku detalicznym zaczyna nabierać tempa.

Dwie serie produkowanych przez RPC Corby pojemników stawianych do góry dnem, Orion i Hercules, które dostępne są obecnie w pojemności 452 ml, zostaną rozszerzone do trzech dodatkowych rozmiarów – 300 ml, 670 ml i 966 ml (1 kg) – dzięki czemu będą oferować wybór najbardziej popularnych wersji pojemników do sosów i keczupu.

Butelki są wytłaczane z rozdmuchem z PP/EVOH/PP, aby uzyskać długoterminową barierę ochronną wydłużającą okres przydatności do spożycia, z wykorzystaniem przejrzystego PP, który zwiększa atrakcyjność produktu na półce. Oba projekty udostępniają szeroką powierzchnię na etykiety pozwalającą maksymalnie wykorzystać możliwości znakowania produktów, a do wyboru jest klasyczny, prosty kształt pojemników Orion lub nowoczesne, płynne linie serii Hercules.
Źródło: ''