Jak zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu napoju i zapaść w pamięci konsumenta dzięki wygodnemu w użyciu kształtowi butelki.

Firma Ocean Spray(USA) w swojej najnowszej linii soków i napojów owocowych zastosowała może niezbyt nowatorską, lecz przemyślaną, a co najważniejszę przynoszącą dobre efekty, technikę. Butelki PET w swej górnej części posiadają głęboki dołek, w którym znajduje się uwypuklone logo i nazwa firmy. Pozwala to konsumentowi na jednoznaczną identyfikację wyrobu i dokonanie wyboru.

Te charakterystycznie tłoczone butelki są dostarczane producentowi napojów przez firmę Graham Packaging. Dodatkowym atutem takiego opakowania jest, co podkreśla producent, poręczność tak opakowanego napoju. Butelka z głębokim wytłoczeniem zapewnia stabilny chwyt przy przenoszeniu, otwieraniu i nalewaniu. Wybór takiej formy został dokonany na podstawie wielu badań nad preferencjami zarówno dzieci jak i dorosłego konsumenta. Można pogratulować pomysłu, bo u zadowolonego z napoju i opakowania klienta pozostaje trwałe przyzwyczajenie gwarantujące jego przyszły wybór produktu.
Źródło: ''