Grupa Can-Pack SA wybuduje nowy zakład produkcyjny w Tarnowie. Inwestycje szacuje się na około 30 mln zł. Już w pierwszym etapie fabryka zatrudni około 60 osób.

Can-Pack buduje kolejną fabrykę. Będą nowe miejsca pracy

Ryszard Półtorak, przedstawiciel Grupy Can-Pack SA poinformował o lokalizacji inwestycji na terenie obecnych obiektów magazynowych należących do spółki. Wartość projektu, który jest częścią programu konsolidacji jednej z branż grupy Can-Pack, wyniesie około 30 mln zł. Prace budowlane mają ruszyć w czerwcu br. Początek produkcji zaplanowany został na pierwszy kwartał przyszłego roku. Miasto ma nadzieje, że spółka Can-Pack przyciągnie w to miejsce wielu nowych inwestorów.

Grupa Can-Pack SA to czołowy producent opakowań metalowych i szklanych na świecie. Posiada już ponad 20 fabryk w różnych krajach i zatrudnia przy tym 4 tys. osób. W zakładach produkowane są opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego, wieczka łatwo otwieralne, pojemniki aerozolowe, zamknięcia do butelek, opakowania dla przemysłu chemicznego i kosmetycznego oraz opakowania szklane. Wszystkie fabryki wytwarzają rocznie ponad 1 mld opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego i chemicznego, ponad 30 mld sztuk zamknięć do butelek, ponad 11 mld sztuk puszek do napojów oraz około 220 tysięcy ton opakowań szklanych. Roczna wartość sprzedaży Grupy Can-Pack SA przekracza 1,4 mld USD.

Źródło: Grupa Can-Pack SA