W Indiach krakowska firma Can-Pack podpisała z rządem stanu Maharasztra wstępne porozumienie w sprawie budowy fabryki puszek aluminiowych. Będzie to jedna z poważniejszych inwestycji polskiego biznesu w Indiach. Docelowo fabryka produkować ma dwa miliardy puszek rocznie.

W Indiach rozwija się obecnie dynamicznie sektor przetwórstwa spożywczego i produkcja opakowań jest inwestycją o charakterze perspektywicznym. Polska firma zamierza zainwestować w Indiach około 190 milionów dolarów amerykańskich. Według wstępnego porozumienia, fabryka zatrudniająca 300 osób powstanie w ciągu dziewięciu miesięcy od chwili uzyskania wszystkich pozwoleń. Zgodnie z porozumieniem, strona indyjska przekaże odpowiedni teren pod budowę fabryki w jednej ze specjalnych stref ekonomicznych w okolicach miasta Aurangabad. W tym samym rejonie powstaje obecnie pięć browarów, dla których produkowane będą opakowania przez polską fabrykę.

W podpisaniu polsko-indyjskiego porozumienia uczestniczył szef rządu stanu Maharasztra Vilas Rao Deshmukh (czyt.deszmuk) , a uroczystość odbyła się w gmachach kompleksu rządowego w Bombaju. W ostatnich miesiącach polsko-indyjska wymiana handlowa wzrosła o 20 procent. Podczas niedawnej wizyty w Indiach ministra Adama Szejnfelda, sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, obie strony wyraziły nadzieję na intensyfikację współpracy gospodarczej oraz zwiększenie skali inwestycji.

Źródło: Can-Pack - www.canpack.pl
Źródło: ''