Zwarta budowa, funkcjonalność oraz wysoka ekonomiczność to najprostsza chrakterystyka całkowicie nowatorskich maszyn napełniająco-zamykających Canopy® produkowanych przez firmę Serac.

Maszyny tylko w bardzo niewielkim stopniu przypominają istniejące karuzelowe maszyny do napełniania butelek. Konstrukcja maszyn Canopy® jest wynikiem sześciu patentów zgłoszonych i zastrzeżonych przez producenta. Cała część mechaniczna została przeniesiona do górnej części korpusu, ponad planem transferu butelek, co sprawia, że dostęp do maszyn jest bardzo ułatwiony i przeprowadzanie wszelkich czynności konserwacyjnych odbywa się na wysokości ramion operatora, zmniejszając tym samym zmęczenie i ryzyko związane z niewygodną manipulacją.

Przemieszczanie butelek chwytanych za szyjkę, na nowo zaprojektowane czujniki oraz nowy system dozowania Dynaflow® pozwoliły znacznie zmniejszyć odległość pomiędzy nalewakami, co z kolei przesądziło o zwartej i przejrzystej budowie tych maszyn.
Szafa elektryczna i pulpit terujący zostały zresztą wbudowane w maszynę.

Maszyny napełniająco-zamykające Canopy®
są bardzo łatwe w eksploatacji. Do uruchomienia produkcji wystarczą dwa parametry: zadany ciężar i wydajność. Napełnianie odbywa się bez kontaktu nalewaka z otworem wlewowym butelki, strumieniem laminarnym, w celu uniknięcia rozpryskiwania. Rozlany produkt zbierany jest w zbiorniku umieszczonym pod nalewakami, łatwo dostępnym i łatwym do mycia.


Atrakcyjna cena umiejscawia maszyny Canopy® znacznie poza zasięgiem producentów wykorzystujących technologię przepływomierzy. Wydajność produkcji wynosi 18 000 litrowych opakowań na godzinę.
Jak dotąd, maszyny Canopy® przeznaczone są do rozlewania wody i oleju. Firma SERAC zaprasza Państwa do zapoznania się z ofertą producenta na targach INTERPACK w Düsseldorfie w dniach od 21 do 27 kwietnia 2005 (Hala 13 – Stoisko N°D31)

Bliższych informacji udziela:
Dominique LEDRU, Responsable Communication (specjalista d/s PR)
E-mail : doledru@serac.fr
Tel. 00 33 2 43 60 28 28
www.serac-group.com

Przedstawiciel w Polsce:
E.C.P.
ecp@ecp.com.pl
Źródło: ''