Nowatorskie, eleganckie i zaskakujące połączenie prestiżowego wyglądu i funkcjonalności – takimi słowami można opisać opakowanie Smirnoff Black, uznane w międzynarodowym konkursie „Carton of the Year”, za najlepsze dla produktów alkoholowych. To już 12 edycja konkursu, organizowanego przez Europejski Związek Producentów Kartonów Pro Carton.

Nowe, designerskie opakowanie pozwala wyróżnić markę klasy premium, zaspokajając przy tym gusta nawet najbardziej wybrednych konsumentów. W zaprojektowanym dla butelki Smirnoff Black kartonie, zastosowano innowacyjne rozwiązania, nie rezygnując jednocześnie z klasycznej linii.

KOMENTARZ JURY:

Jury zwróciło szczególną uwagę na eleganckie wykończenie i ogólny wygląd kartonu. Różnorodność najwyższej jakości technik, których użyto do jego produkcji złożyła się na niezmiernie wysoką jakość opakowania. Jego nowatorskie i efektowne otwarcie jest proste w obsłudze, co bardzo ułatwia wyjmowanie butelki. Ponadto karton zamyka się automatycznie po włożeniu do wewnątrz butelki. W ocenie jury, nawet w świecie wysokojakościowych opakowań do drinków, karton ten na pewno się wyróżnia, a co za tym idzie zwraca uwagę potencjalnych nabywców produktów klasy premium.


Smirnoff Black: nowatorska konstrukcja opakowania; zdobywca Carton of the Year 2008


Piękne i funkcjonalne: kartonowe opakowanie Smirnoff Black 0,7l; zdobywca nagrody Carton of the Year 2008 (Cena w sieciach handlowych – 62 pln)Carton Awards - Nagrody za najlepsze opakowanie kartonowe

Konkurs na najlepszy karton roku, organizowany przez Europejski Związek Producentów Kartonów Pro Carton, odbywa się już od 12 lat. Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach: za najlepsze opakowanie produktów alkoholowych, tytoniowych, kosmetycznych, farmaceutycznych, cukierniczych, innych produktów żywnościowych, produktów nie żywnościowych, oraz za najlepsze opakowanie wystawowe i opakowanie ekologiczne. Konkurs odbywa się we wrześniu każdego roku.

Upominki 007 od Smirnoff Black i Bonda

Równie eleganckie i stylowe są zestawy prezentowe przygotowane przez Smirnoff Black, zarówno dla fanów przygód Jamesa Bonda, wszystkich gentelmanów, jak również tych, którzy chcą posmakować nowego stylu życia. Wyróżniające się w dziedzinie designu zestawy upominków, opakowano w ozdobione wizerunkiem Agenta 007 kartony i shaker. W jednym z zestawów umieszczono wykonane ręcznie kieliszki.


Powyżej stylowe zestawy prezentowe od marki Smirnoff Black i Bonda

Diageo Polska

Diageo Polska sp. z o.o. to producent i dystrybutor jednych z najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, takich jak Johnnie Walker, Smirnoff, Baileys, J&B, Captain Morgan, Gordon’s i Guinness. Firma Diageo zatrudnia 22 tysiące pracowników w 80 biurach na całym świecie i prowadzi sprzedaż w 180 krajach. Firma jest notowana na giełdach w Londynie i Nowym Jorku. Firma jest właścicielem najlepiej sprzedającej się na świecie marki alkoholu premium Smirnoff; największej pod względem sprzedaży wartościowej marki whisky – Johnnie Walker oraz jest właścicielem 6 spośród 10 najlepiej sprzedających się marek premium na świecie. W Polsce Diageo jest liderem na rynku whisky (z markami Johnnie Walker, Bushmills, Black&White oraz Dimple), a także likierów importowanych (Baileys i Sheridan’s). Posiada także silną pozycję w segmencie wódek premium z marką Smirnoff oraz napojów RTD z marką Smirnoff Ice. Portfolio Diageo w Polsce uzupełniają ponadto: gin Gordon’s, rumy Captain Morgan i Pampero, single Malts (m.in. Talisker, Caol Ila) czy wina kalifornijskie Blossom Hill.

Diageo Europe

Rejon działania Diageo Europe obejmuje kraje unijne Europy oraz rynki krajów europejskich nienależących do Unii, włącznie z Europą Wschodnią. Region obejmujący tereny od Irlandii po Rosję to ojczyzna gorzelni i browarów, należących do najbardziej znanych na świecie marek alkoholowych, takich jak Johnnie Walker, Bushmills, Smirnoff i Baileys. W Szkocji Diageo posiada 45 gorzelni, mieszalni i zakładów produkcyjnych, co czyni tę firmę największym producentem szkockiej whisky. Diageo jest też właścicielem 12 zakładów produkcyjnych w Irlandii, włącznie ze słynnym na całym świecie browarem St Jame`s w Dublinie, produkującym piwo Guinness.

Diageo – świętuje życie wszędzie i każdego dnia. Więcej informacji o firmie Diageo, związanych z nią ludziach i markach oraz polityce działań uzyskasz na stronie internetowej www.diageo.com
Źródło: ''