Celofoniarki zwane również foliarkami kopertowymi, czy też potocznie koperciarkami, to urządzenia, które służą do pakowania produktów w folię celofanową BOPP.

Celofoniarki - jakie mają zastosowanie? Poznaj ich zalety i funkcje!

Maszyny foliujące w systemie kopertowym znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, tytoniowym oraz fonograficznym. Przy pomocy tych urządzeń pakowane są przede wszystkim bombonierki, herbaty, papierosy, kosmetyki, płyty CD/DVD czy np. karty do gry.

Pakowanie odbywa się przy zastosowaniu folii BOPP - folii polipropelynowej dwuosiowo orientowanej (ang. Biaxal Oriented Polypropylene), która daje możliwość zadruku i laminowania.

 

Właściwości folii BOPP:

 • dobra zgrzewalność
 • wysoka przezroczystość
 • połysk i korzystne właściwości mechaniczne
 • niska przepuszczalność pary wodnej i substancji zapachowych
 • dobre cechy poślizgowe i antyblokingowe ułatwiające przetwórstwo na automatach pakujących

 

Folia oprócz swych funkcji ochronnych, zabezpieczających przed zabrudzeniem i dostępem wilgoci pełni też funkcję estetyczną - produkty zapakowane w ten sposób przede wszystkim ładnie się prezentują.

Foliarki mogą foliować produkty o zróżnicowanych wymiarach. Mogą one pracować jako samodzielne urządzenia bądź współpracować z innymi maszynami po włączeniu w linię pakowania. 

Opcjonalnie celofoniarki mogą być dodatkowo wyposażone np. w specjalne przystawki boczne ułatwiające i przyspieszające foliowanie, czy też dodatkowe stojaki pod rolkę ze zrywką umożliwiające zastosowanie tasiemki rozrywającej, ułatwiającej otwieranie opakowania.

 

Wśród dostępnych na rynku ofert producentów wyróżnić można zarówno celofoniarki automatyczne, półatomatyczne jak i manualne.

 

 • Celofoniarki automatyczne: 

- proces pakowania rozpoczyna się od pobrania produktu z przenośnika taśmowego, rolkowego lub bezpośrednio z maszyny produkcyjnej. Celofoniarka pozycjonuje produkt, po czym wykonywane jest opakowanie kopertowe z folii. Automatyczna celofoniarka posiada możliwość adaptacyjnego dostosowania tempa pakowania do częstotliwości podawania produktu. Technologia sterowania i czujników optycznych daje możliwość precyzyjnego pozycjonowania produktu w stosunku do nakładanej folii. Celofoniarki mogą posiadać funkcję przestawienia zakresu pola roboczego, co pozwala na foliowanie produktów o większym zakresie rozmiarowym. Z udziałem tego typu celofoniarek pakowane w folię mogą być również zestawy produktów. 

- wydajność ok. 20-40 sztuk / min

 

 • Celofoniarki półautomatyczne: 

- szczególnie popularne są w małych i średnich firmach kosmetycznych, fonograficznych i spożywczych.

- wydajność ok. 10-20 sztuk / min

 

 • Celofoniarki manualne: 

- pudełko jest owijane folią i zgrzewane poprzez dotykanie blatu grzewczego maszyny. Folię można też zaginać na bocznych ściankach pudełka i ponownie ją zgrzewając uzyskać ostatecznie zafoliowany kopertowo produkt. 

- wydajność ok. 5-10 sztuk / min

 

Celofoniarki manualne są idealnym rozwiązaniem dla potrzeb małych produkcji lub małych serii opakowań, gdzie zakup automatycznej foliarki kopertowej jest nieopłacalny.

Popularną i cieszącą się dużym zainteresowaniem propozycją na rynku są celofoniarki DELTA.

 

Zobacz pełną ofertę celofoniarek DELTA

 

Celofoniarki Delta

 

Tear-tape

 

CELOFONIARKI DELTA to urządzenia bardzo proste w obsłudze, ekonomiczne i intuicyjne. Foliarki Delta służą do foliowania produktów o zróżnicowanych wymiarach. Dostępne są trzy modele 280, 380 i 480 - do dużych opakowań.

Wspomniane celofoniarki są świetnym uzupełnieniem cyklu produkcyjnego. Idealne do pakowania małych serii. 

 

Urządzenia wyposażone są w dwie regulowane niezależne strefy grzewcze:

 • Pierwsza strefa to drut odcinający folię.
 • Druga strefa znajduje się na panelu przednim, służy do zgrzewania boków folii.

 

Foliarki te sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych zakładach produkcyjnych. Prosta i intuicyjna obsługa, ergonomiczna budowa, unikalne rozwiązania na rynku pozwolą niskim kosztem zapakować małe serie produktów. Idealnie sprawdzą się do pakowania kosmetyków, płyt CD/DVD czy papierosów. Dodatkowym atutem urządzeń jest ich dożywotnia gwarancja na elektronikę oraz trzyletnia na pozostałe elementy.

 

Zalety celofoniarek DELTA: 

 

 • Intuicyjna obsługa

Panel sterujący urządzenia został zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze. Operator może w łatwy sposób kontrolować parametry pracy jak i je modyfikować.

 • Niskie koszty

System oszczędzania energii uruchomi się w momencie gdy urządzenie osiągnie zaprogramowaną temperaturę pracy. Do produkcji wykorzystane zostały optymalnie tanie materiały, nie rezygnując przy Tym z żywotności.

 • Wydajność

Celofoniarki Delta w zależności od wprawy operatora pozwalają osiągnąć wydajność na poziomie 200 opakowań na godzinę.

 • Budowa modułowa

Każde z urządzeń Delta może zostać w łatwy sposób doposażone w dodatkowe moduły, takie jak system klejenia tasiemki TearTape, boczne przystawki składające boki folii, czy uniwersalną szufladę do składania dwóch boków jednocześnie.

 • Gwarancja

Doświadczenie związane z produkcją urządzeń pakujących pozwala na udzielenie 36-miesięcznej gwarancji na konstrukcje Delta-Pack.

 • Nowoczesny Design

Urządzenia są wykonane z wysoką precyzją i z najlepszych materiałów. Nowoczesny design w połączeniu z przemyślanymi rozwiązaniami sprawia, że maszyny Delta wyróżniają się na tle konkurencji.

 • System TearTape

Unikalne rozwiązanie pozwalające w łatwy sposób dopasować taśmę zrywającą do danego produktu. Tak zapakowany produkt można łatwo i szybko otworzyć. Dostępne są różne szerokości taśmy oraz kolory.

 • Ostrza nacinające

Aby ułatwić otwieranie, foliarki Delta wyposażone są w regulowane ostrza nacinające folię. Dzięki temu można dopasować różne szerokości taśmy do folii lub ułatwić otwieranie bez stosowania taśmy teartape.

 • Regulowany nóż do cięcia folii

Ruchome ostrze umieszczone na blacie roboczym, mocowane na magnesie pozwoli w łatwy sposób dopasować folię do pakowanego produktu.

 

Wybrane funkcje: 

 

A. Płyta grzewcza

Płyta grzewcza z aluminium anodyzowanego o wzmocnionej trwałości

B. Stół roboczy

Solidny stół roboczy ze stali nierdzewnej

C. Panel sterowania

Intuicyiny i prosty w obsłudze panel sterowania

D. Ostrze nacinające

System nacinania folii ułatwiający otwieranie produktu

E. System TearTape

Tear-Tape system łatwego otwierania za pomocą taśmy zrywającej

F. Mocowanie folii

Wygodny system zakładania i wymiany folii

Wybrane funkcje - celofoniarki Delta


Komentarze

 • Celofoniarki delta

  Bardzo długo szukalismy urzadzen manualnych pozwalajacych na estetyczne pajowanie gier, nosnikow dvd. Oferta delta-pack.pl spelnia wszystkie wymagania ponadto jest tansza od konkurencyjnych. Widze kilka ciekawych i przemyslanych rozwiazan.