Amerykański koncern chemiczny Grace, otwiera w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza drugie na świecie centrum badawczo-rozwojowe.

Grace to notowany na NYSE koncern chemiczny z dwoma działami Grace Davisom i Grace Performance Chemicals. Pierwszy z nich produkuje katalizatory, a drugi materiały budowlane i opakowania (m.in. do napojów). W ubiegłym roku firma zwiększyła sprzedaż z 2,5 do 2,8 mld USD. Firma zatrudnia 6,4 tys. pracowników w niemal 40 krajach.

Grace Performance Chemicals to amerykański koncern chemiczny o ponad 150 letniej tradycji notowanym (GRA) na giełdzie amerykańskiej w Nowym Yorku. Jest również drugim, najdłużej i nieprzerwanie działającym chemicznym przedsiębiorstwem w Stanach Zjednoczonych.

Grace Performance Chemicals otwiera w Poznaniu drugie na świecie (obok Cambridge koło Bostonu) laboratorium badawczo-innowacyjne. Ośrodek w Poznaniu jest pierwszym przedsięwzięciem Firmy w Polsce w dziedzinie badań materiałowych i chemicznych, zakładającym tworzenie nowoczesnych technologii i nastawionym na innowacje. Laboratorium zatrudnia najlepszych doktorantów i doktorów chemii, zatrzymując tym samym polską kadrę naukowo-badawczą w kraju.

Poznań został wybrany na lokalizację centrum z uwagi na dostęp do wysoko wykwalifikowanych kadr oraz potencjał miasta w zakresie transferu nowych technologii do przemysłu. Więcej o dziale opakowaniowym koncernu można znaleźć na www.gracedarex.com

Źródło:
Źródło: ''