W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku, ELPLAST postanowił stworzyć Centrum Innowacji - miejsce, w którym klienci i partnerzy firmy będą mogli poznawać przewagę opakowania elastycznego z funkcją ponownego zamknięcia. Centrum Innowacji daje możliwość wyprodukowania prototypowych torebek z każdym rodzajem zamknięć strunowych EL-ZIP®, również z użyciem folii klienta.

- ”Zgodnie z tym, co wcześniej zapowiadaliśmy, ELPLAST zainstalował obecnie maszynę do produkcji torebek jako najnowsze wyposażenie naszego Centrum Innowacji - mówi Marcin Pawelak, Prezes ELPLAST Europe. - Jesteśmy niezwykle dumni, że oferujemy klientom zupełnie nową jakość współpracy. Zamiast opowiadać o nowych opakowaniach, teraz możemy je pokazać. Doskonale rozumiemy, że nowe opakowanie musi być przetestowane, zanim trafi na półkę sklepową i właśnie dlatego tworzymy taką szansę dla naszych klientów".

Testy opakowań nowych produktów są standardową praktyką w obecnym procesie marketingu. Dlatego jako wartość dodaną ELPLAST przygotował przestrzeń dedykowaną testom konsumenckim i rozwojowi produktu. ELPLAST dostarcza obecnie ponad 600 tys. kilometrów zamknięć strunowych rocznie, do klientów w ponad 60 krajach, na 6 kontynentach, dlatego doskonale wie, jak działać i pozostawać innowacyjnym na niezwykle konkurencyjnym rynku, jakim jest rynek opakowaniowy.

- “Nasi klienci muszą być pewni, że otrzymują zamknięcia strunowe najwyższej jakości na rynku - dodaje Marcin Pawelak - Ale my chcemy iść dalej: nasze Centrum Innowacji jest miejscem, gdzie możemy tworzyć opakowania i je testować. To miejsce, gdzie design spotyka się z technologią i oczekiwaniami konsumenta.”

Obecnie Centrum Innowacji znajduje się w pierwszej fazie rozwoju. Rok 2018 przyniesie nowe możliwości sprzętowe wraz z aplikatorem ELPLAST Slider. Osiągając kolejny poziom rozwoju, ELPLAST kontynuuje przyjętą politykę innowacyjności w dostarczaniu jak najlepszych rozwiązań klientom. 

Zamknięcia strunowe EL-ZIP® są dostępne w ponad 250 różnych rodzajach, szerokościach od 3 do 50 mm, zgrzewalne do wielu rodzajów materiałów w tym PE i PP. Produkty ELPLAST są kompatybilne z wszystkimi maszynami pakującymi i produkującymi torebki. ELPLAST może się pochwalić najlepszymi w swojej klasie procesami jakościowymi oraz standardami higieny. Zakłady ELPLAST wyposażone są w śluzy powietrzne; posadzki o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, posiadają system przenośnikowy ograniczający do minimum bezpośredni kontakt pracowników z produktem, a sami pracownicy poddawani są regularnym badaniom stanu zdrowia. Procesy produkcyjne spełniają wymagania międzynarodowych norm ISO 22000:2005, ISO 14001:2004 oraz BRC/IoP.  

Dzięki zainstalowaniu pierwszego urządzenia w swoim Centrum Innowacji - maszyny do produkcji torebek, przeznaczonej do wykonywania opakowań testowych dla klientów, obecnie ELPALST może tworzyć prototypowe torebki z użyciem pełnej gamy zamknięć strunowych EL-ZIP©, również przy użyciu folii z nadrukiem klienta.

 

Oferta ELPLAST obejmuje:

 • Prototypy torebek z możliwością aplikacji każdego z zamknięć strunowych EL-ZIP©,
 • Mockupy opakowań i wsparcie pracy konceptualnej,
 • Możliwość wykorzystania folii klienta,
 • Szybką realizację,
 • Przestrzeń dedykowaną testom konsumenckim.

 

Dostępne formaty i wielkości torebek:

 • 3 side seal z zamknięciem strunowym: szerokość 60-300 mm, długość 75-320 mm,
 • Stand up z zamknięciem strunowym: szerokość 60-300 mm, długość 75-320 mm.

 

Przy użyciu technologii aplikacji poprzecznej struny, dostępne są zamknięcia top i front w torebkach:

 • Flat center seal bag: szerokość 75-400 mm, długość 50-400 mm,
 • Center seal bag with gusset: szerokość 75-300 mm, długość 50-400 mm, głębokość fałdy bocznej: 25-65 mm,
 • 4 side seal bag: szerokość 75-300 mm, długość 50-400 mm,
 • Side center seal bag: szerokość 75-250 mm, długość 50-400 mm.

 

Jeśli jesteś zainteresowany nowymi opakowaniami dla swojego produktu czy marki, skontaktuj się z firmą ELPLAST: IC@elplasteurope.com.

 

Centrum Innowacji ELPLAST już działa!

Centrum Innowacji ELPLAST już działa!

Centrum Innowacji ELPLAST już działa!

Centrum Innowacji ELPLAST już działa!

Centrum Innowacji ELPLAST już działa!

 

Źródło: ELPLAST