GTX Hanex Plastic Sp. z o.o., producent opakowań spożywczych typu PET, jako pierwszy w branży otrzymał Certyfikat ISO 22000 Zarządzanie Bezpieczeństwem Żywności. Oznacza to, że opakowania firmy Hanex będą pod ścisłą kontrolą jakości na każdym etapie produkcji.

GTX Hanex Plastic jest pierwszą firmą w branży producentów opakowań PET, która wdrożyła i certyfikowała system ISO 22000. To kolejny, bardzo ważny krok firmy w podwyższaniu jakości i bezpieczeństwa produkcji opakowań. System został wdrożony przy wsparciu środków z Unii Europejskiej z programu „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw”. Certyfikat ISO 22000 to międzynarodowa norma definiująca wymagania w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności stosowana przez organizacje będące ogniwem w łańcuchu dostaw żywności.

- Wprowadzenie restrykcyjnego systemu śledzenia wyrobu na każdym etapie produkcji - od surowców do wysyłki do odbiorców - gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość naszych opakowań. Bardzo mocno rozbudowaliśmy procedury higieniczne, bezpieczeństwa oraz jakościowe w naszej firmie – mówi Janusz Stokłosa, Prezes Zarządu GTX Hanex Plastic.

Hanex, od początku swej działalności, inwestuje w nowoczesne technologie zapewniające najwyższą jakość produktów. Certyfikat ISO 22000 jest kolejną, po ISO 9002, bardziej zaawansowaną normą, wprowadzoną przez producenta. Oprócz wymagań zgodnych z normą ISO 9002, nowy certyfikat zawiera elementy systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), Dobre Praktyki Produkcyjne i Higieniczne (GMP i GHP).

- Przestrzeganie najwyższych norm jest szczególnie ważne w przypadku działalności związanej z żywieniem. Zdecydowaliśmy się na skomplikowaną operację wprowadzenia restrykcyjnych norm, mając świadomość, że od jakości naszych opakowań w dużej mierze zależy bezpieczeństwo konsumentów – dodaje Janusz Stokłosa, prezes GTX Hanex Plastic.

Certyfikat ISO 22000 wiąże się także z wprowadzeniem restrykcyjnych procedur postępowania z odpadami oraz z przepracowanymi płynami technologicznymi. Działania proekologiczne, zawarte w Polityce Jakości, Firmy, to jedna z podstawowych zasad funkcjonowania firmy. Jako pierwszy przetwórca w Polsce Hanex uruchomił własną linię recyklingu i rozpoczął kompleksowe zagospodarowywanie odpadów typu PET. Firma może poszczycić się niemal 100% odzyskiem własnych odpadów produkcyjnych. Rocznie Hanex wprowadza do ponownego użytku ponad 3 tys. ton butelek PET.

GTX HANEX Plastic Sp. z o.o. rozpoczął działalność w 1992 r. i szybko objął pozycję lidera na intensywnie rozwijającym się rynku opakowań w Polsce. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie produkcji folii termoformowalnej, preform oraz opakowań PET. Miesięczne zdolności produkcyjne Hanexu sięgają obecnie blisko 130 milionów różnego typu opakowań. Hanex stale inwestuje w badania, mające na celu wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firma opatentowała i wprowadziła na rynek lekką preformę napojową PET – HANEX PCO o wadze 31 gramów. Spółka uruchomiła też jedyną w kraju linię produkcyjną do wytwarzania wielowarstwowej folii poliestrowej PET, z możliwością zastosowania warstwy polietylenu. Ponad 70% udziału w tym rynku czyni z Hanexu niekwestionowanego lidera.

Spółka realizuje zamówienia dla największych koncernów z branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, budowlanej, technicznej. Główna siedziba firmy oraz linie produkcyjne zlokalizowane są w Dąbrowie Górniczej.
Źródło: ''