Na początku marca firma CEZEX zaprosiła swoich Klientów do Fabryki Papieru GMUND w Niemczech. Celem wizyty było poznanie procesu produkcji papieru, pełnej oferty papierni a także bliższe poznanie filozofii i historii firmy, która działa nieprzerwanie od 1829 r.

Fabryka znajduje się w niewielkiej miejscowości Gmund, położonej malowniczo w Alpach Bawarskich nad Jeziorem Tegernesee, ok. 50 km od Monachium. Dla uczestników wycieczki wizyta w papierni była pierwszą okazją zobaczenia produkcji papieru „od kuchni”. Zwiedzanie fabryki zaplanowano tak, że można było prześledzić cały ciąg produkcyjny. Gospodarze z dumą prezentowali produkcję na najstarszych, 200-letnich maszynach. Zwiedzający poznali tajniki uzyskiwania barw, faktur i powleczeń. We wzorcowni obejrzeli prace wykonane na papierach produkowanych przez GMUND. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zadawać pytania związane z procesami obróbki papieru. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem chłonęli informacje, poznając kulisy produkcji tak lubianych przez siebie papierów a poznanie miejsca, w którym są produkowane, przynajmniej częściowo uświadomiło, skąd ich projektanci czerpią inspiracje.

Gospodarze zwracali uwagę, że w trosce o ochronę środowiska cały proces produkcyjny jest stale monitorowany. Miłym zaskoczeniem dla Gospodarzy były materiały kreatywne przygotowane przez CEZEX na papierach z wybranych kolekcji GMUND: grawery z motywami zwierzęcymi i przykłady cięcia laserem. W obu tych technikach papiery GMUND sprawdzają się znakomicie. Uczestnicy wycieczki wracali z Gmund pełni nowych wrażeń, przeświadczeni, że zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w codziennej pracy co zaowocuje nowymi twórczymi pomysłami.

Cezex Sp. z o. o. jest największą w Polsce i dynamicznie rozwijającą się firmą działającą na rynku dystrybucji papieru i tworzyw sztucznych. Oferuje szeroką gamę najwyższej jakości papierów ozdobnych oraz innych materiałów dla biur i poligrafii, w tym tworzywa sztuczne. Firma posiada najbardziej rozbudowaną sieć dystrybucji w Polsce - magazyny centralne w Piotrkowie Trybunalskim i Warszawie, 13 biur handlowych z magazynami lokalnymi oraz Salon Papierniczy w Warszawie, w którym odbywa się sprzedaż detaliczna. Pozwala to na osiągnięcie najwyższego poziomu obsługi klientów. Cezex prowadzi działalność od osiemnastu lat. Firma rozwinęła się wyłącznie w oparciu o polski kapitał.Dodatkowych informacji udziela:
Cezex Sp. z o.o.
Agnieszka Bielińska
tel. (0 22) 597 60 41
abielinska@cezex.pl
Źródło: ''