W drugim kwartale roku 2002 Cezex, największy w Polsce pod względem zaangażowanego kapitału (w 100 proc. polskiego) dystrybutor wyrobów papierniczych dla poligrafii, zanotował 40 procentowy wzrost sprzedaży.

Cezex - najstarsza prywatna firmą na rynku dystrybucji papieru i kartonu w Polsce - dysponuje najwyższym spośród hurtowników papieru kapitałem zakładowym (w 100 proc. polskim) wynoszącym 72.699.500 zł. W roku 2001 całkowity przychód Cezeksu wyniósł ok. 181 mln zł, co stanowi wzrost o 45 mln (33 proc.) w porównaniu z rokiem 2000. Cezex osiągnął 17 proc. udział w rynku i obsługuje 26 proc. zamówień rynku poligraficznego. Od początku działalności firmy właścicielem i jednocześnie prezesem zarządu jest Cezariusz Szlachcic.
Wiarygodność osiągnięta wśród instytucji finansowych wpływająca na zwiększenie płynności finansowej spowodowała, że klienci, dzięki dogodniejszym warunkom transakcji, z przyczyn ekonomicznych wybrają współpracę z Cezeksem. Dodatkowo do osiągnięcia takiego wyniku przyczynia się ciągle rosnące zaufanie odbiorców zarówno do jakości obsługi jak i towarów znajdujących się ofercie firmy.
Cezariusz Szlachcic, Prezes Zarządu Cezex sp. z o. o. przewiduje dalszy wzrost sprzedaży. Dzięki wizytom składanym klientom od początku czerwca na terenie całej Polski prezes osobiście poznaje zarówno sytuację gospodarczą klientów, jak i całej branży poligraficznej. „Przez wiele lat, skupiając się na rozwijaniu Cezeksu, nie miałem możliwości zbyt częstych spotkań z naszymi odbiorcami. Teraz nadszedł czas, aby się z bliska przyjrzeć kontaktom z klientami, rozpoznać ich potrzeby, odkryć nowe możliwości współpracy, oraz zastanowić się nad popełnianymi przez Cezex błędami” – powiedział Cezariusz Szlachcic – „Miło zaskoczył mnie fakt, jak bardzo istotne dla naszych klientów jest to, że Cezex to polska firma. Przy porównywalnych warunkach handlowych, jakości wyrobów i cenach wszyscy zadeklarowali chęć zakupów właśnie u nas. Już teraz z danych przesyłanych przez biura handlowe wynika, że zamówienia znacznie się zwiększyły.”
Prezes Cezariusz Szlachcic wszystkie swoje dotychczasowe wizyty uważa za udane. Nawet tam, gdzie nie zapadły jeszcze wiążące decyzje, atmosfera rozmów handlowych uległa znacznemu ociepleniu. Z tego powodu tego rodzaju spotkania będą kontynuowane. Znaczny wzrost sprzedaży i perspektywa dalszej poprawy sytuacji ekonomicznej zarówno Cezeksu jak i całej branży spowodowały, że trwa wczesniej wspomniany na łamach vortalu proces rekrutacyjny w działach handlowym i marketingu firmy na terenie całej Polski.