Zarząd Ciech SA poinformował, że 15 maja 2006 r. spółka zależna od Ciechu: Vitrosilicon SA podpisała ostateczną umowę nabycia od Alcol Sp. z o.o. (Gniezno), majątku wytwórcy butelek - Huty Szkła Pobiedziska.

Wartość umowy wynosi 13,5 mln złotych. Vitrosilicon, producent pustaków szklanych, lampionów, szkliwa, szkła wodnego sodowego i potasowego zamierza przestawić profil działalności huty na lampiony szklane.

Ciech SA jest firmą o sześćdziesięcioletniej tradycji. Działa na rynkach krajowych oraz międzynarodowych, głównie w branży chemicznej i farmaceutycznej. Początki jej sięgają 1945 roku, kiedy powołano Centralę Importowo-Eksportową Chemikalii i Aparatury Chemicznej Sp. z o.o. W 1952 roku zmieniono nazwę na "Ciech" Centrala Importowo-Eksportowa Chemikalii Sp. z o.o., a w 1995 roku, po przekształceniu w spółkę akcyjną, zarejestrowano Ciech SA. Dzięki dynamicznemu rozwojowi spółka stała się liderem na rynku chemicznym i jedną ze stu największych organizacji gospodarczych w Polsce.

Huta Szkła Pobiedziska działa już na rynku od ponad 50 lat. Od roku 2004 przechodziła kompleksową modernizację. Wielkość huty pozwala nam na produkcję opakowań szklanych w ilościach nisko i średnio seryjnych o kształtach zaprojektowanych zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Źródło: Zarząd Ciech SA
Źródło: ''