W odpowiedzi na zapotrzebowanie branży spożywczej oraz detalistów na maksymalne bezpieczeństwo i wygodę opakowań przedsiębiorstwo RPC Containers Corby wprowadziło na rynek całkowicie nowa linie plastikowych słoików wielowarstwowych.

Nowe słoiki Classic oferują wydłużony okres trwałości produktu oraz możliwość pasteryzacji i sterylizacji, a także typowe zalety opakowań z tworzyw sztucznych, które są lekkie, odporne na stłuczenia i wygodne w użytkowaniu. Seria Classic stanowi praktyczna alternatywę dla szkła i metalu jako opakowanie do szerokiego zakresu produktów spożywczych.

Oryginalny „kwadratowo-okrągły” projekt nowych słoików – zaokrąglony kształt z kanciastym wykończeniem w górnej części korpusu – zapewnia słoikom wytrzymałość potrzebną do obróbki termicznej, a także umożliwia wykorzystanie istniejących linii konfekcjonujących. Co równie ważne, proste boki słoików zapewniają lepsza widoczność produktu i większą elastyczność etykietowania i foliowania.

Seria Classic obejmuje obecnie piec wersji pojemnościowych – 212 ml, 610 ml, 700 ml, 830 ml oraz litr. Do słoików oferowany jest szeroki wybór zamknięć odpowiednich do produktów o różnych wymaganiach, w tym hermetyczne zamknięcia zgrzewane indukcyjnie i kondukcyjnie, Ideal™ oraz Bapco™. Słoiki wykonane są z polipropylenu i posiadają wielowarstwowa strukturę, w której warstwa EVOH stanowi skuteczna barierę przed dostępem tlenu, zapewniając okres trwałości produktu do 12 miesięcy lub dłuższy. PP jest w stanie wytrzymać temperaturę do 120°C, umożliwiając sterylizację i pasteryzację produktów w procesie konfekcjonowania.

Zaostrzające się w ostatnich latach przepisy w sektorze gastronomicznym – np. wymagania HACCP dotyczące bezpieczeństwa w miejscach przygotowywania żywności – wpłynęły już na zastępowanie słoików szklanych plastikowymi w gastronomii. Trend ten wchodzi obecnie do handlu detalicznego, gdzie tworzywa sztuczne oferują korzyści ekologiczne ze względu na ich mniejsza wagę, przez co mają mniejszy wpływ na środowisko w łańcuchu dystrybucji, a przy tym zapewniają wygodę i łatwość użycia.

Źródło: RPC
Źródło: ''