Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nagroda WorldStar Award 2017 dla Karl Knauer KG

Złożona technologia uszlachetniania zaproponowana przez Karl Knauer KG została doceniona przez międzynarodowe jury fachowców z WPO (World Packaging Organisation). Produktem, który je zachwycił jest opakowanie Glenmorangie Whisky. Zostało ono odznaczone nagrodą "WorldStar Award 2017" w kategorii "Beverages".

Jurorzy uzasadnili swoj wybór następująco:

- "Nigdy do tej pory nie umieszczono aż tylu elementów 3D na tak dużej powierzchni. Ponad 16.000 soczewek 3D zostało połączonych z elementami holograficznymi, co wywołuje niesamowity efekt opakowania". 

Dodatkowego blasku dodają opakowaniu takie uszlachetnienia, jak lakier hybrydowy UV, nadruk na wewnętrznej stronie oraz logo z natłoczonym reliefem. 

- "Zawsze wspaniałą rzeczą jest, gdy nasze innowacyjne rozwiązania dotyczące opakowań wzbudzają sensację w świecie fachowców" - podsumował Martin Glatz, kierownik sprzedaży, marketingu, badań i rozwoju oraz członek kierownictwa firmy Karl Knauer KG.

- "Dzięki nowoczesnym konstrukcjom i technikom uszlachetniania tworzymy dla naszych klientów cenne doznania związane z ich marką i z pozycjonowaniem ich marek. Móc błyszczeć innowacjami, wspierać sukcesy klientów w sprzedaży oraz zachwycać jurorów na międzynarodowych konkursach, to dla nas bodziec do dalszej pracy", skomentował Martin Glatz.

Nagroda "WorldStar" przyznawana jest co roku przez WPO - World Packaging Organisation - międzynarodową organizację non-profit złożoną z instytucji, związków i stowarzyszeń ze świata opakowań. Wszyscy zwycięzcy odznaczeni zostaną w ramach ceremonii Interpack w maju 2017 roku w Düsseldorfie.

 

Zobacz nagrodzone opakowanie

 

Wydano zgodę na przejęcie TPMS Polska

Spółka Tri-Wall Europe Holding, działająca w Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Europie, otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad działającą w Europie spółką TPMS Polska.

Przedsiębiorcy produkują artykuły tekturowe, przede wszystkim opakowania, rury oraz akcesoria biurowe.

Tri-Wall Europe Holding Limited należy do grupy kapitałowej, na czele której stoi japońska spółka Rengo Co., Ltd. Grupa Rengo prowadzi działalność głównie w Japonii, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej i działa przede wszystkim na rynku produkcji tektury, produkcji opakowań z tektury, opakowań kartonowych, opakowań elastycznych i opakowań o zwiększonej wytrzymałości. W związku z dokonanym w październiku 2016 r. przejęciem Grupy Tri-Wall, Grupa Rengo prowadzi także w pewnym zakresie działalność na terytorium Unii Europejskiej poprzez swoje spółki zależne.

 

Dowiedz się więcej o TPMS Polska

 

Viskase nowym właścicielem Darmex Casing

Z dniem 01.12.2016 roku światowy lider w sektorze opakowań dla przemysłu mięsnego Firma Viskase nabyła 100% udziałów Spółki Darmex Casing.

Włączając w swoje struktury Spółkę Darmex Casing, z prawie 20-letnim doświadczeniem w produkcji osłonek sztucznych, Viskase poszerza i wzbogaca swoje możliwości wytwórcze osłonek sztucznych na terenie Polski i Europy. Spółka Darmex Casing uzyskała tym samym dostęp do najnowocześniejszych technologii, rozwiązań i usług, które stanowią synonim niezawodności i wysokiej jakości od momentu założenia Viskase, które datowane jest na rok 1925.

Prezes zarządu Spółki Darmex Casing, Adam Szymański podsumowuje:

- "Jestem głęboko przekonany, że połączenie obu Firm w niedługim czasie przyniesie wymierne korzyści dzięki wzbogaceniu oferty handlowej o nowe produkty najwyższej jakości".

 

Dowiedz się więcej o Darmex Casing

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


MASZYNA SPINAJĄCA (WIĄZARKA) STRAPACK i-10

ZGRZEWARKA DO FOLII SMS-1400/PN/AC

MASZYNA PAKUJĄCA AQ-7M