Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Drukarnia Opakowań TAKT na targach Packaging Innovations 2017 - podsumowanie

Z uwagi na fakt, że Packaging Innovations to najważniejsze targi w branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej, nie mogło na nich zabraknąć Drukarni TAKT. Oferta firmy jest bardzo szeroka – od projektu do gotowego produktu: DRUK – TŁOCZENIE – PAKOWANIE. TAKT produkuje opakowania typu PREMIUM, na litej tekturze introligatorskiej, kaszerowane dowolnymi okleinami (typu „Clamshell, „Premium”), opakowania kartonowe (obwoluty, pudełka, opakowania typu Digipack, koperty) z wykorzystaniem szerokiej gamy uszlachetnień.

Na targach największe zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziło NAJLEPSZE OPAKOWANIE ROKU W POLSCE nagrodzone w konkursie ART OF PACKAGING – Wydawnictwo WAJDA. WAJDA to piękne, wysokiej jakości opakowanie, które swą formą wprowadza użytkownika w tajemniczy klimat kinematografii wielkiego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. Przeprowadzona dwukrotnie prelekcja na ten temat podczas warsztatów Work Shops podczas targów pozwoliła pokazać zwiedzającym jak powstają PERŁY WŚRÓD OPAKOWAŃ w DRUKARNI TAKT.

- "Nasze produkcje trafiają nie tylko na rynek polski ale w dużej mierze na zagraniczny. Dla nas trendem jest JAKOŚĆ, więc dokładamy wszelkich starań by spełniać to założenie i to doceniają Klienci, zlecając u nas produkcje" - komentuje Joanna Stanowicka-Ozga. - "Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tegoroczną edycją Targów PACKAGING INNOVATIONS, z racji ilości i jakości spotkań, które się odbyły na naszym stoisku. Cieszymy się, że realizujemy tak ciekawe, różnorodne i złożone produkcje. Każdy Klient to nowe doświadczenie i wierzymy, że będzie ich coraz więcej. Na pewno nie zabraknie nas na tych targach za rok! Do zobaczenia!"

 

Dowiedz się więcej

 

PLASTPOL - XXI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, od przeszło 20 lat związane są z Targami Kielce.

Ostatnia edycja targów zgromadziła wystawców z 32 państw. Prestiż w branży oraz tytuł największej wystawy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawiają, że targi odwiedziło ponad 18 500 specjalistów.

Kielecki PLASTPOL to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie, podczas których w 7 halach, na 32 000 metrów kwadratowych prezentowanych było setki pracujących maszyn o wadze blisko 1 000 ton.

Oprócz wielu flagowych polskich firm, swój udział w najbliższej edycji potwierdziło już wiele firm z Niemiec i Włoch, stanowiących najliczniejsze grupy wystawców zagranicznych. Wśród uczestników nie zabraknie także przedsiębiorców z Austrii, Francji, Belgii, Portugalii, Turcji, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Holandii, USA, Litwy, Czech, Japonii, Chin czy Tajwanu. Ponad połowa wystawców, biorących udział w kieleckich targach to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem.

Branża rozwija się bardzo dynamicznie - w ciągu ostatnich 20 lat istnienia targów PLASTPOL krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie. Polski przemysł tworzyw sztucznych od kilkunastu lat odnotowuje systematyczny wzrost. Jednym z motorów postępu jest rozwój sektora produkcji opakowań, produkcji urządzeń i sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz motoryzacji. 

Wystawa kompleksowo przedstawia branżę: od maszyn i całych linii technologicznych, po granulaty i inne komponenty do produkcji tworzyw sztucznych aż po innowacyjne technologie recyklingu. Tradycją PLASTPOLU są przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów.

Podczas kieleckiej wystawy od wielu lat, odbywa się lubiany konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych - Omniplast, w którym wystawcy mogą zdobywać ciekawe nagrody. Nieodłączną częścią Plastpolu, jest również towarzyszące im od 20 lat seminarium techniczne Plastech Info. Podczas targów miejsce mają także spotkania kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. To w trakcie targów PLASTPOL Fundacja PlasticsEurope Polska prezentuje najnowsze wyniki branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. 

Targi odbędą się w dniach 23-26 maja 2017 roku w Kielcach (targi Kielce).

 

Więcej o targach PLASTPOL

 

Nowość w ofercie firmy Politech

W marcu 2017 roku firma Politech wprowadziła do sprzedaży nowy produkt - kuliste zamknięcie perfumeryjne o nazwie DOT.

Na przestrzeni lat, najwięksi projektanci chętnie powracali do formy kuli, która jest zarówno symbolem doskonałości, jak i perfekcyjnego piękna.

Nasadka DOT to minimalistyczna, jednoelementowa forma, kompatybilna z atomizerem 15 Cache Pump z górnym przetłoczeniem. Zamknięcie ma możliwość zabarwienia na dowolny kolor, a zastosowanie Surlynu - przyjemnego w dotyku materiału, dodaje mu luksusowego charakteru.

Projektanci firmy Politech zadbali o każdy detal - nasadka dodaje lekkości całemu opakowaniu, a wykorzystanie dystansu między zamknięciem a butelką umożliwia zastosowanie dodatkowej dekoracji np. w postaci tasiemki czy wstążki.

Produkt DOT miał swoją premierę na targach Cosmopack w Bolonii.

 

Więcej o firmie Politech

 

Targi INNOFORM

Już za niespełna dwa tygodnie odbędą się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM.

Program Targów zapowiada się bardzo interesująco. Jednym z jego ważniejszych elementów będzie m.in. Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza organizowana podczas dwóch pierwszych dni imprezy we współpracy z Wystawcami oraz Bydgoskim Klastrem Przemysłowym. Została ona podzielona na trzy bloki tematyczne: narzędziowy, przetwórstwa tworzyw sztucznych, ogólny. W ramach konferencji zwiedzający mogą liczyć na solidną dawkę fachowej wiedzy m.in. z zakresu najnowszych rozwiązań technologicznych oraz sposobów na zdobycie bezzwrotnych środków z dotacji unijnych na rozwój biznesu.

W Targach INNOFORM weźmie udział wiele znanych na polskim rynku firm. Na liście Wystawców znalazło się ponad 140 firm, w tym rownież spoza granic Polski (m.in. z Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji czy Szwajcarii). Swoją obecność zapowiedziały również misje gospodarcze: estońska oraz niemiecka.

Wśród branżowych nowości oraz innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na Targach znalazły się m.in.: uniwersalne narzędzia tokarskie „SMARTCUT” firmy PAFANA, służące do toczenia i wiercenia czy rodzina narzędzi obrotowych i tokarskich z modułem tłumienia drgań Silent Tools™ firmy Sandvik Coromant. Z grupy maszyn polską premierą prezentowaną przez ABPLANALP będzie obrabiarka High Speed Eagel V5 niemieckiej firmy OPS Ingersoll, która idealnie sprawdza się przy precyzyjnej obróbce elementów. 

Zwiedzający powinni się również zainteresować Giełdą Kooperacyjną. Poprzez bezpośrednie spotkania, prezentacje możliwości parków maszynowych i nowych technologii, a przede wszystkim wolę nawiązania współpracy tu i teraz, zdobycie kontraktów może być bardzo skuteczne. Szczegółowe informacje na temat programu towarzyszącego, listy Wystawców oraz zapowiedzi produktowych znajdują się w drugim numerze biuletynu targowego, który właśnie trafił do dystrybucji.

Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów INNOFORM zapewni Bydgoski Klaster Przemysłowy – wiodąca organizacja w regionie – zrzeszająca szereg firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz wiele instytucji okołobiznesowych. Z kolei organizator wykonawczy – Targi w Krakowie – gwarantuje najwyższą jakość targowych spotkań. 

I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM odbędą się w dniach 25-27 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, przy ul. Gdańskiej 187.

 

Więcej o targach INNOFORM

 

API Folie Polska na targach Packaging Innovations 2017 - podsumowanie

Firma API Folie Polska, lokalne przedstawicielstwo brytyjskiego producenta specjalistycznych folii i laminatów – API Group, znalazła się wśród wystawców warszawskiej edycji targów Packaging Innovations już po raz drugi.

Targi odbyły się na początku kwietnia na terenach Centrum Expo XXI. Przyciągnęły one tłumy gości zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami w obszarze opakowań i etykiet, z Polski jak i zagranicy. Z myślą o odwiedzających firma API Folie Polska zaprezentowała liczne przykłady zastosowań materiałów ze swojego bogatego portfolio, skierowanych do firm z tego segmentu rynkowego. Promowała też specjalne wydawnictwo – API Trends Folio, będące swego rodzaju przewodnikiem po trendach w branży opakowań i etykiet, jakie – zdaniem przedstawicieli API Group – będą dominować w latach 2017-2018.

Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska komentuje:

- „Podobnie jak w ubiegłym roku, jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na targach Packaging Innovations. Nasze stoisko odwiedzali nie tylko przedstawiciele drukarń, ale także właściciele marek oraz firmy zajmujące się ich „dystrybucją” czy też promocją rynkową. Dzięki temu rozmowy targowe dotyczyły z jednej strony – informacji o najnowszych rozwiązaniach technologicznych API w obszarze folii i laminatów, z drugiej – trendów rynkowych, kreacji i wzornictwa w zakresie opakowań, a także wdrożenia odpowiednich materiałów, wspierających sprzedaż różnych markowych produktów, takich jak wyroby spirytusowe, kosmetyczne czy czekoladowe. Wiele odwiedzających nas osób liczyło na spotkanie z Davidem Petersem – Creative Development Managerem z brytyjskiej centrali API Group, a zarazem twórcą katalogu API Trends Folio. Warszawska wystawa była okazją do pokazania tego nietuzinkowego wydawnictwa szerszej publiczności z naszego kraju”.

Na stoisku API Folie Polska znalazły się również liczne przykłady zastosowania jej folii i laminatów przy produkcji i uszlachetnianiu opakowań. Można było tu obejrzeć niebanalne wzory, efekty specjalne oraz bogate wykończenia opakowań na alkohole czy kosmetyki, jakie na co dzień znajdują się na półkach sklepowych na całym świecie. 

API Trends Folio to specjalna publikacja prezentująca trendy, jakie – zdaniem Davida Petersa i zespołu, którym kieruje – zdominują branżę opakowań i etykiet w najbliższych kilkunastu miesiącach. Całość została podzielona na cztery „strefy”: Digital (zainspirowaną stale ewoluującą technologią, uwzględniającą futurystyczne wzornictwo, a jednocześnie nawiązującą w stylistyce do lat 80. ubiegłego wieku), Second Skin (tu inspiracją dla twórców opakowań ma być naturalne piękno świata), Pause (skupiającą się na detalach i strukturach), Sartorial (skoncentrowaną na ekstrawaganckich rozwiązaniach dla marek luksusowych). Publikacja zawiera liczne zdjęcia (również z Polski, gdzie David Peters często gości), kolaże fotograficzne, próbki kolorystyczne i przykłady uszlachetnień, jak również – dedykowane każdej ze „stref” materiały, których producentem jest API Group. Znalazły się tu również studia przypadku z różnych stron świata, uwzględniające niebanalne projekty i wzory opakowań a także prezentujące ich twórców. 

Targi Packaging Innovations 2017 były jedną z kilku imprez branżowych, na których można było spotkać się w ostatnim czasie z przedstawicielami API Group. W marcu firma wzięła udział w bliźniaczej wystawie, odbywającej się w Birmingham, jak również w targach Gulf Print & Pack 2017 w Dubaju oraz Pack & Spirit 2017 we francuskim Reims.

 

Dowiedz się więcej

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pojemnik spożywczy sztaplowalno - gniazdowy

Pojemnik IBC do przewozu cieczy/płynów/wody 1060 litrów

Skrzyniopaleta ażurowa lub pełna