Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Eurocast wzmacnia swoją pozycję na rynku laminatów z pierwszą na świecie maszyną do laminacji i powlekania

Poprzedni 2016 rok był dla firmy Eurocast bardzo pracowitym i owocnym okresem. Zgodnie z planami Zarządu zakładającymi długofalowe inwestycje w nowe technologie, park maszynowy firmy został wzbogacony o dwa nowe urządzenia. Na początku 2016 roku uruchomiony został zaawansowany technologicznie metalizer BOBST K5000 dający możliwość napylania tlenków aluminium AlOx. W drugiej połowie roku natomiast dział folii sztywnych powiększony został o kolejną linię do produkcji APET firmy Luigi Bandera, dzięki której moce produkcyjne zostały zwiększone o 40%.

W 2017 roku w firmie będzie można zobaczyć pozytywne efekty wielomiesięcznej współpracy z firmą BOBST. W efekcie prowadzonych przez Dział R&D prac badawczych i testów nowych rozwiązań, już w kwietniu 2017 roku na terenie firmy zacznie pracować pierwsza na świecie maszyna CL 750D.

Zakup urządzenia BOBST do laminowania i pokrywania (coatingu) folii jest kontynuacją obranych wcześniej kierunków rozwojowych. Model CL 750D pozwoli firmie Eurocast na konsekwentne dokończenie inwestycji w technologię AlOx. Folia pokryta AlOx przy użyciu innowacyjnego metalizera BOBST K5000 w połączeniu z coatingiem wykonanym na najnowszym urządzeniu pozwoli na oferowanie klientom kompletnego produktu o doskonałych właściwościach barierowych. Klienci firmy będą mieli okazję odkryć zupełnie nowe możliwości w produkcji opakowań bazując na nowej technologii Eurocastu. Ponadto nowa maszyna umożliwi dalszy rozwój Działu Laminacji i zaplanowane zwiększenie udziału laminatów w sprzedaży.

Eurocast od lat oferuje klientom szeroką gamę laminatów folii. Opakowania wykonane z laminatów zapewniają produktom perfekcyjną ochronę i pozwalają na dostarczenie konsumentom pełnowartościowego wyrobu. Produkty te mają świetne właściwości zgrzewalne. Wytwarzany materiał charakteryzuje się zróżnicowanym poziomem barierowości w zależności od rodzaju i przeznaczenia opakowania, od laminatów niebarierowych, poprzez standardowy materiał barierowy po wysokobarierowe folie na bazie technologii AlOx. Opcjonalnie, Eurocast proponuje swym klientom rozszerzenie właściwości laminatów o peel/seal, antyfog i metalizację.

Laminaty Eurocast sprawdzają się w produkcji: folii przykrywkowych (lidding films), do opakowań typu stand-up pouches, flow pack, doypack. 

Aplikacjami są świeże produkty spożywcze (mięso, sery, ryby, owoce i warzywa), produkty pasteryzowane, toaletowe i karma dla zwierząt.

Eurocast specjalizuje się w produkcji Sterifolu, doskonałego jakościowo, wielowarstwowego laminatu folii do produkcji opakowań medycznych i kosmetycznych sterylizowanych. Sterifol ma świetne właściwości zgrzewalne oraz bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną. Produkt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Wielu z nich dostrzega w nim nie tylko materiał na doskonałe jakościowo opakowania, ale również szansę na spore oszczędności.

Produkcja laminatów z roku na rok staje się coraz bardziej istotną gałęzią działalności firmy Eurocast, a sprzedaż tej grupy asortymentu utrzymuje się niezmiennie na wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się w firmie nowego nabytku z początkiem drugiego kwartału 2017 zakończony zostanie kolejny etap inwestycyjny w planach rozwojowych firmy, która nadal zamierza kontynuować rozwój. Dowodem jest podjęta decyzja o przeprowadzeniu jednej z największych inwestycji w historii spółki. Szczegóły będzie można poznać w późniejszym terminie.

 

Dowiedz się więcej

 

Moplen RP316M - nowy gatunek kopolimeru randomicznego do produkcji folii polipropylenowych typu CAST

Firma Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. uruchomiła produkcję nowego gatunku polipropylenowego kopolimeru randomicznego o nazwie handlowej Moplen RP316M, który jest przeznaczony do wytwarzania, metodą wylewania, folii typu CAST, potocznie zwanymi CPP. Materiał ten jest już dostępny w ofercie Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS).

Moplen RP316M to kopolimer randomiczny o małej zawartości etylenu i wskaźniku szybkości płynięcia ok. 8,5 g/10 min. Odpowiednia budowa i struktura materiału Moplen RP316M zapewnia jego łatwe przetwórstwo zarówno na liniach pracujących z małą wydajnością, jak i na nowoczesnych wysokowydajnych i pracujących z szybkościami dochodzącymi do 300m/min liniach do produkcji folii CPP.

Moplen RP316M posiada bogaty pakiet dodatków takich jak: antybloking bazujący na krzemionce syntetycznej, środek poślizgowy oparty na erukamidzie, środek antystatyczny, stabilizator termiczny.

Dodatek antyblokingowy i poślizgowy gwarantują bardzo dobrą przetwarzalność materiału w procesie produkcji i konfekcjonowania. Odpowiednio zoptymalizowana zawartość środka poślizgowego i zastosowanie materiału Moplen RP316M na warstwy zewnętrzne folii CPP zapewnia możliwość przetwórstwa folii na najbardziej wymagających pod względem szybkości automatach pakujących. Właściwie dobrany pakiet dodatków antystatycznych poprawia przetwórstwo folii oraz właściwości gotowego opakowania, poprzez redukcję ładunków elektrostatycznych zbierających się na powierzchni folii w toku całego cyklu jego funkcjonowania, tj. podczas produkcji, konfekcjonowania, składowania i ekspozycji gotowych opakowań. Opakowania zawierające środki antystatyczne nie zbierają na swojej powierzchni kurzu, co gwarantuje długotrwały efekt jego świeżości.

Wśród zalet materiału Moplen RP316M należy również wspomnieć o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych, a szczególnie wyższym, w odniesieniu do homopolimerów, module elastyczności, który zapewnia lepszą odporność na przebicie i możliwość stosowania folii w niskich temperaturach, nawet do -5°C.

Pomimo bogatego pakietu dodatków Moplen RP316M doskonale sprawdza się w produkcji wysokotransparentnych folii polipropylenowych, które można zastosować m.in. w następujących wyrobach: folie do laminacji (z foliami BOPP; BOPET, LDPE, itp.), folie higieniczne, folie biurowe, folie do pakowania żywności (tj. słodycze, makarony, ciastka i batony itd.), folie do konfekcjonowania tekstyliów.

Moplen RP316M poszerza ofertę BOPS w zakresie materiałów do produkcji folii polipropylenowych CAST. Na rynku dostępny jest również homopolimer pod nazwą Moplen HP515M. Obydwa gatunki są wytwarzane przy użyciu wysokowydajnego katalizatora metaloorganicznego Zieglera-Natty, który nie zawiera ftalanów.

Moplen jest znakiem towarowym LyondellBasell.

 

Poznaj podstawowe właściwości kopolimeru randomicznego Moplen RP316M


KOCH, partner KF TECHNOLOGIE na targach INTERPACK 2017 - „K 4.0”

Tematem wiodącym tegorocznych targów INTERPACK będzie przedstawienie innowacyjnych technologii oraz wcielenie idei Industry 4.0.

Na tegorocznych Targach firma KOCH Pac Systeme zaprezentuje wielozadaniowy pakiet rozwiązań K 4.0, który oferuje szereg korzyści w obszarze produkcji dóbr konsumpcyjnych, soczewek kontaktowych, zastosowania technologii medycznych i usług serwisowych.

Wraz z nowoczesnymi i atrakcyjnymi rozwiązaniami pakowania w blister, firma KOCH zaprezentuje na targach w Düsseldorfie zaawansowaną, gwarantującą wysoką wydajność maszynę KBS-KF.

W imieniu zespołu KOCH Support + Sevice, firma KF Technologie - polski przedstawiciel, serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska nr E80 w Hali 6 w dniach 4-10 maja 2017r.

Polscy goście planujący zapoznać się z ofertą firmy KOCH skontaktować się mogą z firmą KF Technologie poprzez poniższe dane kontaktowe: 

tel. +48 22 873 36 64, +48 606 240 930
e-mail: a.folczak@kftechnologie.com.pl

 

Zapoznaj się z ofertą KOCH


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Aplikator AL122

Aplikator LA3115 WipeOn

Zgrzewarka SAXON-FISCHBEIN, na gorące powietrze pracująca w ruchu

FISCHBEIN Model F - Zaszywarka ręczna