Data publikacji: .

Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

AutoMAG, rozwiązanie z oferty firmy PROMAG - Produktem Roku 2016

Po raz kolejny zaszczytnym tytułem Produkt Roku wyróżnione zostało rozwiązanie z oferty PROMAG S.A., firmy z szeroką gamą produktów, świadczącej usługi w zakresie składowania i transportu towarów w nowoczesnych magazynach.

Tytuł Produkt Roku 2016, w rankingu organizowanym przez czasopismo Inżynieria i Utrzymanie Ruchu, w kategorii Wyposażenie hal magazynowych, otrzymał AutoMAG - system gęstego składowania z platformą sterowaną radiowo, rozwiązanie z oferty firmy PROMAG.

System gęstego składowania AutoMAG jest odpowiedzią na rosnące wymagania Klientów, poszukujących rozwiązań gwarantujących wysoką efektywność i pozwalających osiągnąć zyski finansowe oraz organizacyjne. Rozwiązanie to oparte jest na platformach sterowanych radiowo oraz regałach zbliżonych do systemu drive-in, co eliminuje konieczność wjeżdżania wózkami widłowymi do kanałów regałowych, zwiększając bezpieczeństwo oraz skracając znacznie czas obsługi regałów. Kluczową zaletą systemu jest bardzo wysoki współczynnik wykorzystania kubatury magazynu, nawet o 80% wyższy w porównaniu z tradycyjnymi regałami rzędowymi.

Korzyści wynikające z zastosowania systemu AutoMAG sprawiają, że rozwiązanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Minęło zaledwie kilka lat od wprowadzenia produktu na rynek, a firma poszczycić się może już kilkudziesięcioma wdrożeniami w przedsiębiorstwach różnych branż. PROMAG S.A. zapewnia pełną obsługę począwszy od projektowania, przez wdrożenie po serwisowanie systemu AutoMAG. Klienci firmy mogą być pewni, że wybierają sprawdzony i bezpieczny, a przy tym bardzo funkcjonalny system składowania.

 

Dowiedz się więcej na temat systemu gęstego składowania AutoMAG

 

Tetra Pak poprawia efektywność produkcji poprzez pionierskie rozwiązania cyfrowe

Nowe rozwiązania służące zwiększeniu efektywności produkcji zostały zaprezentowane przez firmę Tetra Pak na zakończonych niedawno targach Hannover Messe.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii cyfrowej firma może zaoferować klientom nowe rozwiązania pozwalające przewidzieć usterki maszyn, skracające czas reakcji i dające klientom szybki bezpośredni dostęp do ekspertów Tetra Pak. 

Opracowane we współpracy z Microsoft technologie pozwalają na zwiększenie wydajności produkcji, obniżenie kosztów, zapewnienie bezpieczeństwa żywności i wsparcie rozwoju przedsiębiorstwa. Rozwiązania te pokazane zostały na targach Hannover Messe.

Nowe rozwiązania Tetra Pak to:
- Połączone siły fachowców – dzięki e-goglom systemu Microsoft HoloLens lokalni inżynierowie serwisowi Tetra Pak znajdujący się w zakładzie klienta mogą połączyć się bezpośrednio z globalnymi ekspertami firmy wyspecjalizowanymi w danym zagadnieniu w celu uzyskania wsparcia. Ekspert ma możliwość zobaczyć i usłyszeć to, co inżynier na miejscu, dzięki czemu może mu zdalnie udzielić precyzyjnych wskazówek.
- Zaawansowana analiza danych – dane z ponad 5000 linii napełniających na całym świecie są zbierane w centralnej bazie i analizowane przez zespół globalnych ekspertów Tetra Pak. Duży zbiór danych umożliwia przeprowadzenie dogłębnej analizy celem przewidywania problemów i optymalizacji działania maszyn.
- Zsynchronizowane rozwiązania – wszystkie urządzenia w zakładzie produkcyjnym klienta, od urządzeń procesowych, przez maszyny napełniające po urządzenia dystrybucyjne, mogą być podłączone do chmury Microsoft Azure zarządzanej przez Tetra Pak i zsynchronizowane. Daje to klientowi ogólny obraz produkcji w zakładzie i pozwala na jej optymalizację.  

 

Dowiedz się więcej

 

Opakowania.com.pl partnerem 45. edycji konkursu StandOUT. INTERPACK 2017!

Interpack w Düsseldorfie to najważniejsze w branży opakowaniowej targi na świecie, odbywające się co 3 lata. Wśród 2700 wystawców Interpack 2017 (4-10.05.2017 roku) pojawiły się 43 firmy z Polski. Dla firmy działającej globalnie i prezentującej się na prestiżowych, międzynarodowych targach bardzo istotną rolę odgrywa świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się poprzez swoje mocne strony.

Portal Exspace.pl wspiera polskich wystawców organizując StandOUT. – konkurs na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Promuje on polskie firmy, których prezentacje wystawiennicze wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce.

Do finału 45. edycji StandOUT. INTERPACK 2017 architekci współpracujący z portalem Exspace zaprosili 37 polskich firm uczestniczących w targach INTERPACK 2017. Na portalu Exspace w Galerii StandOUT. INTERPACK 2017 zamieszczone są prezentacje stoisk i oferty produktowej finalistów.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w oparciu o głosowanie, które odbywa się w wyznaczonym terminie: 09.05-23.05.2017 r. Każdemu stoisku można przydzielić punkty w skali 1-5.

Laureatów konkursu poznamy dnia 24 maja br.

Dzięki StandOUT. udział w targach to nie tylko jednorazowe odwiedziny stoiska. To możliwość powracania do wizerunku marki i oferty produktowej wielokrotnie. Konkurs realizowany jest przez portal Exspace.pl od roku 2012. Konkurs odbywa się wirtualnie, co sprawia, że grono głosujących jest bardzo zróżnicowane branżowo i daleko wykracza poza temat danej wystawy. W czterdziestu trzech edycjach StandOUT. oddano ponad 105.000 głosów. 

Po raz pierwszy partnerem konkursu jest nasz portal Opakowania.com.pl.
 
Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii i wzięcia udziału w głosowaniu - potrwa ono do 23 maja 2017 roku!

 

Zagłosuj

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Tuleje tekturowe, tuby, gilzy

Kątowniki tekturowe, narożniki

Folia LDPE termokurczliwa wielkogabarytowa

Automatyczna linia do pakowania AUDION EL/TE-MATIC