Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Certyfikaty ISO: 9001 i 14001 dla RAJAPACK

22 grudnia 2016 roku firma RAJAPACK otrzymała certyfikaty ISO: 9001 i 14001, potwierdzające ukończenie procesu wdrożenia obydwu międzynarodowych standardów. System zarządzania firmy w zakresie świadczenia usług z obszaru handlu hurtowego opakowaniami zapewnia najlepszą jakość przy jednoczesnej ochronie środowiska.

ISO: 9001 to norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w firmie. W trakcie jej wdrażania optymalizowane są wszystkie procesy wewnątrz przedsiębiorstwa. Norma ta ukierunkowana jest na zrozumienie i spełnianie wymagań klientów, przyjęcie podejścia procesowego, monitorowanie skuteczności procesów i ciągłe ich doskonalenie.

ISO: 14001 to norma, w której Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zawarła wymagania określające systematyczny nadzór nad działaniami mającymi wpływ na środowisko. Definicja polityki środowiskowej w oparciu o wspomniany standard pomaga firmie wyznaczyć cele i zadania na rzecz ochrony środowiska, a także śledzić efekty tych działań. 

Firma RAJAPACK Sp. z o.o. powstała w 2011 roku, jako jedna z siedemnastu filii Grupy RAJA. Jest ona europejskim liderem na rynku dystrybucji opakowań i może się poszczycić ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Polski oddział w ofercie swojego sklepu internetowego posiada ponad 2200 artykułów opakowaniowych.

 

Więcej o RAJAPACK

 

Can-Pack z nowym zakładem w Tarnowie

Z początkiem grudnia spółka Metal Clusers, należąca do grupy Can-Pack, lidera w branży opakowań napojowych uruchomiła kolejny zakład produkcyjny.

Fabryka zlokalizowana przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie liczy 9 tys. m2, z czego niemal 7 tys. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa. Koszt inwestycji wyniósł około 30 mln złotych. Na uruchomienie fabryki w Tarnowie zdecydowano się m.in. ze względu na obecność Specjalnej Strefy Ekonomicznej w mieście. Inwestycję zrealizowano w rekordowym tempie. Polegała ona na przekształceniu dotychczasowego magazynu w halę produkcyjną. Roboty obejmowały m.in. budowę wiat magazynowych, sprężarkowni, rozdzielni, portierni i parkingu. Prace trwały około pięciu miesięcy.

Tarnowska fabryka specjalizuje się w produkcji zamknięć do butelek realizowanych z użyciem zaawansowanych technologii. W firmie działają obecnie cztery linie produkcyjne, docelowo ma ich być łącznie 12. 

Fabryka ma w planie wytworzyć w przyszłym roku ponad 7 mld produktów, m.in. dla Grupy Żywiec, grupy Coca-Cola oraz Pepsi-Cola. W 2018 roku natomiast wg przedstawicieli produkcja ma wzrosnąć do 11 mld kapsli. 

W zakładzie produkowane są również kapsle aluminiowe typu pull off ze specjalną zawleczką ułatwiającą otwieranie butelek. Jak zapowiadają przedstawiciele Can-Pack, w 2017 roku fabryka ma wyprodukować 300 mln tego typu kapsli. W Tarnowie powstają również kapsle embosowane, posiadające specjalne, zdobne tłoczenia, których odbiorcą jest m.in. Heineken.

Firma zatrudnia obecnie 80 pracowników, docelowo ma być ich około 100. Część załogi przeniesiono z zakładu w Brzesku, konieczne było także zatrudnienie kilkudziesięciu nowych pracowników. 

Firma Can-Pack posiada również fabryki kapsli w Hiszpanii, Francji, Czechach, Egipcie, Ukrainie i Słowacji. Łącznie produkuje 20 mld kapsli rocznie. W przypadku Czech, produkcja zostanie przeniesiona właśnie do Tarnowa.

 

Więcej o Can-Pack

 

Szwedzka firma Vaculex przejęta przez spółkę Piab

30 grudnia 2016 roku firma Piab przejęła szwedzką firmę Vaculex, czołowego producenta podnośników opartych na technologii próżniowej. Transakcja ta umożliwia firmie Piab wyjście naprzeciw globalnym trendom w zakresie automatyzacji i produktywności.

Vaculex to firma z trzydziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży ergonomicznych systemów podnośnikowych do wielu zastosowań, używanych m.in. przy obsłudze, pakowaniu i rozmieszczaniu bagaży, a także w powiązanych procesach logistycznych.

Oferty firm Piab i Vaculex wzajemnie się uzupełniają. Obie firmy mają silne marki i cieszą się uznaniem w dziedzinie tworzenia czołowych platform technologicznych, a także innowacji, bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów.

Firma Piab posiada 13 biur sprzedaży i ponad 900 partnerów biznesowych, co gwarantuje odpowiedni zasięg geograficzny i obecność we właściwych segmentach biznesowych.

Firma Vaculex zapewnia ofertę produktów wysokiej jakości, która ma silną pozycję w docelowych segmentach rynku dzięki sieci biur sprzedaży i dystrybutorów.

Powstała w wyniku połączenia spółka będzie silniejszym partnerem dla klientów na całym świecie dzięki poszerzeniu oferty produktów i wspólnej specjalistycznej wiedzy o globalnym zasięgu.

 

Więcej o Piab

 

Plast-Box z tytułem Gazeli Biznesu 2016

Plast-Box S.A., znany w Europie producent opakowań z tworzyw sztucznych, został laureatem rankingu Gazele Biznesu 2016.

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu miała miejsce w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale radzi sobie wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Jest to już XVII edycja rankingu, zorganizowana przez redakcję dziennika Puls Biznesu. O tytuł Gazeli Biznesu może ubiegać się spółka, która w ostatnich 3 latach systematycznie zwiększała swoje przychody i ani razu nie odnotowała straty.

Plast-Box produkuje opakowania z tworzyw sztucznych, których odbiorcami zarówno w Polsce jak i za granicą są renomowane firmy z branży spożywczej i chemicznej. Główną pozycję asortymentową stanowią zaawansowane technologicznie, zamykane wiadra. Poza tym w ofercie całej grupy znajdują się skrzynki i produkty użytkowe, sprzedawane w sieciach handlowych. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje maszyny i technologie najnowszej generacji. 

 

Więcej o rankingu Gazele Biznesu

 

Nowy projekt rozporządzenia o selektywnej zbiórce odpadów

Z dniem 1 lipca 2017 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Rozporządzenie wprowadza jednakowy model selektywnego zbierania śmieci na terenie całego kraju.

Rozporządzenie to określa szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów i ustanawia jednolity system segregacji dla całego kraju.

Zgodnie z rozporządzeniem selekcji poddane będą następujące frakcje:

- papier (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury) zbierane będą w pojemnikach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier". 

- szkło (w tym odpady opakowaniowe ze szkła) gromadzone będzie w pojemnikach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”. Jeżeli odpady ze szkła będą zbierane w podziale na szkło bezbarwne i kolorowe, szkło bezbarwne należy zbierać w pojemnikach koloru białego oznaczonych napisem „Szkło bezbarwne”, a szkło kolorowe w pojemnikach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło kolorowe”. 

- metale i tworzywa sztuczne trafią do pojemnika żółtego oznaczonego napisem „Metale i tworzywa sztuczne". Do tego samego pojemnika będziemy wyrzucać opakowania wielomateriałowe. 

- odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów będą zbierane w pojemnikach koloru brązowego oznaczonych napisem „Bio”. 

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2017 r. 

 

Zapoznaj się z Rozporządzeniem

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


STOJAKI DREWNIANE DO PRZEWOZU I MAGAZYNOWANIA STOLARKI PCV

STOJAKI DREWNIANE DO OKIEN

NAPINACZE DO TAŚM POLIPROPYLENOWYCH I POLIESTROWYCH

POCHŁANIACZE WILGOCI DRI-PACK