Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

KF Technologie na targach PLASTPOL 2017 - prezentacja urządzenia iVON!

Firma KF Technologie serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska, gdzie zaprezentowane zostanie urządzenie iVON do pomiaru online iV (lepkości) płatka PET przed głowicą ekstrudera.

Targi PLASTPOL to największa wystawa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, dedykowana przede wszystkim firmom z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. 

Po raz kolejny w wydarzeniu uczestniczyć będzie firma KF TECHNOLOGIE specjalizująca się w dostarczaniu na polski rynek: maszyn i linii dla przemysłu opakowaniowego i dla przemysłu tworzyw sztucznych, płyt i folii do termoformowania, części zamiennych do dostarczanych urządzeń. 

Na targach PLASTPOL odwiedzający będą mieli okazje zapoznania się m.in. z urządzeniem iVON służącym do pomiaru lepkości płatków PET. Prezentacji w tym zakresie dokona zespół ekspertów z firm iVON oraz Viscotec.

Firma KF TECHNOLOGIE serdecznie zaprasza w dniach 23-26 maja 2017, w godz. 10:00-17:00 do Kielc, na targi PLASTPOL, na swoje stoisko D-88, na którym pojawi się wraz z grupą ekspertów z KIEFEL Technologies, VAN DAM, Viscotec, iVON oraz MP3.

 

Poznaj korzyści innowacyjnej metody pomiaru lepkości płatków PET

 

Maszyna Digital Series firmy Mark Andy z prestiżową nagrodą!

Bazująca na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej hybrydowa maszyna Digital Series, stworzona przez firmę Mark Andy, została uhonorowana prestiżową nagrodą Technical Innovation Award 2017 stowarzyszenia Flexographic Technical Association (FTA). Nagroda ta jest co roku przyznawana firmom bądź jednostkom, wprowadzającym na rynek innowacyjne rozwiązania, procesy lub technologie, które w dużym stopniu mają wpływ na potencjał i rozwój całej branży fleksograficznej.

Mark Andy Digital Series to tzw. hybrydowa platforma druku, gdzie zintegrowane zostały zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z modułami drukującymi w technice inkjet UV oraz dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania. Jest to propozycja dedykowana drukarniom etykietowym, poszukującym maszyn, które umożliwią im zwiększenie wydajności produkcji, elastyczności realizowanych działań, a także zaoferują potencjał niedostępny w przypadku już istniejących, pracujących osobno maszyn fleksograficznych i/lub cyfrowych.

Platformę Digital Series można w pełni skonfigurować i dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Jest ona dodatkowo rozwiązaniem modułowym, pozwalającym na dodawanie w trybie in-line zespołów fleksograficznych (umożliwiających np. foliowanie, laminowanie, wykrawanie czy nadrukowywanie kolorów specjalnych) wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Modułowość platformy pozwala na łatwą rozbudowę maszyny, wraz z pojawianiem się na rynku kolejnych rozwiązań w obszarze druku cyfrowego i fleksograficznego. Użytkowane rozwiązanie ma dzięki temu szansę cały czas podążać za aktualnymi względem nowych trendów nowinkami technologicznymi wprowadzanymi na rynek.

Maszyny hybrydowe zapewniając wiele korzyści, skłoniły firmę Mark Andy do systematycznej rozbudowy jej portfolio w zakresie druku cyfrowego. Poza nagrodzoną Digital Series, w jego skład wchodzą również: maszyna etykietowa Digital One (która miała swoją premierę na targach Labelexpo Americas 2016) oraz kolejna opcja, oferowana pod nazwą Digital +3600. Jest to część stale rozwijanego przez firmę programu, w ramach którego istniejące maszyny fleksograficzne są wzbogacane o moduły drukujące w technologii cyfrowej. 

Obecnie na całym świecie pracuje ponad 40 urządzeń hybrydowych dostarczonych przez Mark Andy, m.in. w Polsce. Firma wciąż dokłada starań, by wprowadzać na rynek rozwiązania, oferujące najwyższą jakość i wydajność, a jednocześnie poprawiające zyskowność ich użytkowników. 

Maszynę Digital Series można obejrzeć odwiedzając europejskie centrum demonstracyjne Mark Andy Europe w Warszawie. Jej zalety mieli już okazję poznać goście odbywających się przed miesiącem w Warszawie trzydniowych Dni Otwartych. Prezentowana wówczas maszyna Digital Series została wyposażona w moduł inkjetowy (drukujący w trybie CMYK z dodatkową bielą) oraz trzy zespoły fleksograficzne (jeden zainstalowany przed, zaś dwa pozostałe – po module cyfrowym). Jej pokazy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, gościło na nich ponad 300 gości z niemal 20 krajów.

 

Dowiedz się więcej

 

API Group - debiut na targach Luxe Pack New York

Firma API Group po raz pierwszy pojawiła się na wystawie Luxe Pack New York – nowojorskiej edycji targów, dedykowanych opakowaniom luksusowym. Odbyły się one w dniach 10-11 maja br. Na swoim stoisku firma miała okazję przedstawienia swojego bogatego portfolio rozwiązań, skierowanych do właścicieli marek, projektantów, producentów oraz przetwórców opakowań, zwiększających ich atrakcyjność wizualną. Znalazły się wśród nich m.in. folie, materiały holograficzne oraz laminaty marki API.

Obecność na Luxe Pack New York to efekt bardzo udanych dla API Group prezentacji jej rozwiązań podczas europejskiej edycji tych targów, odbywającej się w Monako jesienią ub.r. Pojawiając się po raz pierwszy na nowojorskiej wystawie, firma pokazała szerokiej publiczności z tego rynku API Trends Folio – wydawnictwo skierowane do projektantów i specjalistów z zakresu kreacji, zawierające atrakcyjne dla oka przykłady najnowszych trendów na rynku opakowań, również luksusowych.

Wśród prezentowanych przez API Group produktów z jej bogatego portfolio znalazły się coraz powszechniej stosowane przez firmy z tego segmentu rozwiązania, m.in. laminat Fresnel Lens PET. Atrakcyjność opakowań powstałych z jego użyciem zapewniają specjalne soczewki spiralne, które – w połączeniu z drukiem – umożliwiają uzyskanie niestandardowych, przyciągających wzrok efektów. Tworzą one wrażenie głębi i ruchu, a zastosowane tu mikrostruktury gwarantują właściwe działanie soczewek, które przepuszczają oraz odbijają światło, zachęcając oglądającego do dotknięcia powierzchni opakowania.

Oprócz wysokiej jakości laminatów, API Group zaprezentowała też szereg rozwiązań technologicznych, które – zdaniem firmy – są idealne w odniesieniu do marek luksusowych. Jednym z nich jest stworzony przez nią projekt Holonique Boutique – „przewodnik” po świecie hologramów i projektów 3D opracowany przez specjalistów API. Firma promowała też folie z serii TA. Są to wszechstronne folie etykietowe do tłoczenia na zimno, zapewniające – zdaniem producenta – właściwe odwzorowanie detali oraz odpowiednie krycie tint.

 

Dowiedz się więcej

 

API Group planuje rozbudowę zakładów produkcyjnych w USA 

API Group poinformowała o planach związanych z największą jak do tej pory jednorazową inwestycją w rozbudowę swoich struktur. W Lawrence (w stanie Kansas) kosztem ponad 8,5 mln USD firma planuje utworzyć centrum produkcyjne pod nazwą Center of Excellence. W rezultacie w obecnie działającej tam fabryce skonsolidowana zostanie realizowana przez API produkcja folii dekoracyjnych i holograficznych. W roku 2018 zakłady zostaną wyposażone w dodatkowy sprzęt, zwiększając tym samym swe moce wytwórcze.

Należąca do API fabryka w Lawrence rozpoczęła działalność w 1995 roku. Decyzja o zrealizowaniu z myślą o niej tak dużych inwestycji z jednej strony stanowi potwierdzenie wysokich kwalifikacji zatrudnionych tam osób, z drugiej – wiąże się z lokalizacją zakładów produkcyjnych. Zdaniem kierownictwa API ich centralne położenie czyni je idealnym miejscem do bycia swego rodzaju bazą dla dalszego wzrostu firmy na rynku północnoamerykańskim i platformą obsługi klientów z tej części świata.

Zaplanowana rozbudowa jest największym w historii API jednorazowym wydatkiem inwestycyjnym, z wyjątkiem przeprowadzonych przez firmę akwizycji. Warto dodać, że w ubiegłym roku dokonała ona dwóch ważnych przejęć. Najpierw stała się właścicielem zakładów laminowania kartonów w Osgood (w stanie Indiana), należących wcześniej do Hazen Paper Company. Następnie przejęła też pakiet kontrolny firmy Amsterdam Metallized Products. W ramach obecnie realizowanego projektu zamknięty zostanie zlokalizowany w Rahway (w stanie New Jersey) zakład produkujący folie. Jego działalność (w tym sprzęt produkcyjny) zostanie przeniesiona do Kansas. Jak zapewnia firma, dzięki temu ruchowi zatrudnienie netto w jej północnoamerykańskich zakładach wzrośnie. Jednocześnie w 3. kwartale br. rozpocznie działalność nowe centrum dystrybucyjne API, obsługujące wschodnią część kontynentu. 

Po zakończeniu projektu, w ramach rozbudowanego ośrodka produkcyjnego działać będą m.in.: nowy zakład uszlachetniania folią wyposażony w dwupoziomowy laminator, zaawansowaną technologicznie mieszalnię oraz nowe centrum dystrybucyjne. Pojawią się również nowe maszyny do tłoczenia folią holograficzną. Firma kontynuować oczywiście będzie dalsze prace badawczo-rozwojowe, co pozwoli jej na tworzenie kolejnej generacji produktów, wychodzących naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na najwyższej klasy folie i laminaty, zgłaszanemu przez rynek. 

 

Więcej o Api Group

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pochłaniacze wilgoci Hygro-Bag

Pochłaniacze wilgoci Dri-Pack

Taśmy spinające Sekipet

Taśmy polipropylenowe SekiStrap