Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

APR Solutions SRL zaprasza na Dni Otwarte! Weź udział i poznaj nowoczesne składarko-sklejarki!

Dni Otwarte odbędą się w dniach 17-18 lipca br. w Rondissone (Turyn we Włoszech). W trakcie ich trwania firma APR Solutions SRL - której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest Avargraf - zaprezentuje szereg zaawansowanych technologicznie składarko-sklejarek ze swojej oferty.

Wśród przedstawianych w trakcie Dni Otwartych urządzeń nie zabraknie takich maszyn jak: BOX PLUS-1 z automatycznym podajnikiem strumieniowym Plus oraz stołem automatycznego zbierania na wykładaniu i BOX PLUS-2 - wyposażonej dodatkowo w inserter oraz w system 3D do przekształcania dwuwymiarowego zginania na trójwymiarowe, a także maszyny do nakładania taśmy dwustronnej i zrywającej: Athos PLUS w wersji automatycznej i Athos w wersji półautomatycznej.

Avargraf zaprasza na spotkanie wszystkich swoich klientów. Osoby biorące udział w Dniach Otwartych będą miały okazję zobaczyć i przetestować rozwiązania z oferty APR Solutions SRL, a także porozmawiać z przedstawicielami zarówno producenta jak również firmy Avargraf.

Składarko-sklejarki produkowane od wielu lat przez firmę APR Solutions SRL znane są – według zapewnień polskiego dystrybutora – z wysokiej jakości i wydajności.

Prezentowane podczas Dni Otwartych maszyny oferowane są w bardzo elastycznych konfiguracjach, które mogą być modyfikowane pod względem wyposażenia pod indywidualne potrzeby każdego klienta. Ponadto firma APR Solutions SRL, odpowiadając na rosnące wymagania rynku w zakresie produktów wykonywanych na swoich maszynach, oferuje w asortymencie wszystkie rozwiązania, które pomogą w najwyższym stopniu sprostać tym wymaganiom. 

 

Dowiedz się więcej

 

Schumacher Packaging z innowacjami w technice druku cyfrowego - opakowania z połyskiem!

Rodzinne przedsiębiorstwo Schumacher Packaging, jeden z największych producentów rozwiązań w zakresie opakowań z tektury falistej i litej, oferuje cyfrowo zadrukowane opakowania w średnich i dużych nakładach teraz również w wersji z połyskiem.

Nadruk farbami na bazie wody jest nowością w skali europejskiej. Jest on w pełni neutralny dla żywności.

Ten wyjątkowy nadruk z połyskiem możliwy jest dzięki zastosowaniu testowanej obecnie przez Schumacher Packaging drukarki cyfrowej firmy Durst, wiodącego producenta cyfrowych technologii produkcyjnych. Wdrożony system atramentowy na bazie Durst Water Technology umożliwia po raz pierwszy wykonywanie nadruków przy zachowaniu doskonałej ostrości kolorów i nieporównywalnego połysku. Technologia ta pozwala na wykonywanie nadruków na papierze powlekanym o zamkniętej powierzchni oraz na arkuszach bez powłoki, z doskonałym efektem wizualnym i niebywałą trwałością koloru. Nadruki uzyskują w ten sposób nie tylko wyjątkową jakość, ale posiadają również doskonale połyskującą i odporną na zadrapania powierzchnię bez dodatkowego lakieru. Farba drukarska jest dodatkowo bezwonna, ekologiczna i neutralna dla żywności. Dzięki prędkości nadruku przekraczającej 9000 m²/h, ta innowacja technologiczna oferuje najlepsze warunki do produkcji masowej dużych nakładów i zindywidualizowanych opakowań.

Od lutego 2017 roku Schumacher Packaging z powodzeniem testuje w zakładzie w Ebersdorf system nadruku Delta SPC 130. Specjalista w zakresie opakowań kontynuuje tym samym ścieżkę wzrostu w obszarze nadruku cyfrowego. 

Z początkiem 2018 roku – oprócz drukarki zainstalowanej obecnie w Ebersdorf – cyfrową produkcję ma rozpocząć drukarka w zakładzie w Greven i w polskim zakładzie we Wrocławiu. Dzięki temu Schumacher Packaging zyska siłę umożliwiającą wzmocnienie pozycji nadruku cyfrowego na rynku. 

 

Więcej o Schumacher Packaging

 

Smurfit Kappa rozszerza swoją globalną sieć centrów badań Experience Centre

Nowe Experience Centre - placówka w Dallas w Teksasie, jest pierwszym centrum otwartym na kontynentach amerykańskich i 17. tego rodzaju obiektem firmy.

Experience Centre Smurfit Kappa dają klientom możliwość praktycznego doświadczenia tego w jaki sposób opakowania wpływają na każdy z etapów łańcucha dostaw. Dzięki najnowocześniejszym technologiom, wirtualnym sklepie i pokojom inspiracji centra Experience Centres odegrały kluczową rolę w rozwijaniu wiedzy i doświadczenia w sferze innowacji w Grupie.

W wielkim otwarciu udział wzięli projektanci, klienci, zespoły zajmujące się sprzedażą i prasa. Goście mieli okazję zobaczyć szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań. Jury zagłosowało na najciekawsze projekty w konkursie Smurfit Kappa Innovation Awards, który odbył się po raz pierwszy na kontynentach amerykańskich. Konkurs obejmował następujące kategorie: Opakowanie gotowe na półkę, Opakowania konsumenckie, Opakowania przemysłowe, Display i Zrównoważony rozwój. Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas kolacji.

Nowe centrum badań jest pierwszym z kilku, które mają zostać otwarte w obu Amerykach, wraz z planowanym otwarciem kolejnych ośrodków w Meksyku i Kolumbii w najbliższych miesiącach. Centrum rozwoju opakowań Smurfit Kappa Global Experience Centre znajduje się w Schiphol, w Amsterdamie.

 

Więcej o centrach badań Smurfit Kappa 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Worki Big Bag

Rotasztanca PFi Di-CUT UD-300

Maszyna do pakowania w folie BVM Straffpacker SP 6030 W