Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Innovia skoncentrowana na foliach BOPP
Wraz z początkiem bieżącego roku firma ogłosiła sprzedaż działu folii celulozowych. Po sfinalizowaniu transakcji wszystkie działania przedsiębiorstwa skupiły się na dwuosiowo orientowanych foliach polipropylenowych BOPP. Działania firmy obejmują obecnie specjalistyczne rozwiązania do etykiet opakowań, wyrobów tytoniowych i zastosowań wymagających szczególnych zabezpieczeń. Innovia prowadzi obecnie pracerestrukturyzacyjne, które mają pomóc w zsynchronizowaniu pracy poszczególnych działów. W momencie przejęcia działu folii celulozowych, część pracowników z obszarów wspólnych przeszła do nowych właścicieli. Z tego powodu firma postanowiła przeanalizować strukturę organizacyjną zgodnie z nową strategią.


Nowy zakład RPC w Niemczech
Popularne pojemniki PAL z oferty RPC Promens Industrial produkowane będą w nowej i nowocześnie wyposażonej fabryce. Nowy zakład otwarty został w mieście Theeßen. Fabryka oferuje obiekty produkcyjne „clean room” o kontrolowanych parametrach środowiskowych. Przeznaczone są one do zastosowań farmaceutycznych itp., wymagających wysokiego poziomu higieny. Umiejscowienie fabryki zapewni wyjątkowo szybkie dostawy do klientów w całej Wschodniej i Zachodniej Europie. Produkowane od dłuższego pojemniki posiadają certyfikat UN i przeznaczone są do pakowania różnych cieczy i chemikaliów, także tych uznawanych za niebezpieczne i trudne pod kątem transportu. Opakowania wytwarzane dla rynku spożywczego posiadają także certyfikat Halal. Zakład oferuje klientom szeroki wybór pojemności, w wersji niebieskiej lub przezroczystej oraz w dodatkowo zamawianych kolorach nadających efekt personalizacji. Opakowanie zapewnia użytkownikom łatwy transport, doskonałą funkcjonalność oraz odpowiednie zamknięcia nadające kompletność produktom.

Zobacz popularne pojemniki

 

Rekomendacja Ergis z 44% potencjałem wzrostu
DM BOŚ wycenił jedną akcję spółki na 6,80 zł i w swoim raporcie zwrócił uwagę na możliwość skokowego wzrostu mocy produkcyjnych, w związku z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej taśmy nano strech. Analitycy podtrzymują rekomendację kupna akcji Ergisu. Po uruchomieniu najnowszej linii produkcyjnej taśmy szacuje się zwiększenie mocy produkcyjnych z 45 tys. ton do ok. 60 tys. ton rocznie. Pełną moc produkcyjną linia powinna osiągnąć w II połowie 2018 r.  Wzrost przychodów Grupy Ergis wynikał przede wszystkim ze znaczącego zwiększenia wartości sprzedaży opakowań przemysłowych, w tym innowacyjnej i bardzo dobrze przyjmowanej przez rynek folii nanoErgis. Ponadto zwiększyła się także wartość sprzedaży miękkich folii PVC. W maju firma ruszyła ze skupem własnych akcji. Lutowa uchwała zakłada nabycie do 5 proc. akcji. Cena zaproponowana w buy backu mieści się w przedziale 0,60-10 zł, zaś kapitał rezerwowy na ten cel to 19,70 mln zł. Zarząd jest upoważniony do realizacji skupu akcji własnych do 31 grudnia 2018 roku.

Dowiedz się więcej o firmieAvery Dennison przejął europejskie aktywy Mactac
Firma poinformowała o zakończonym procesie przejęcia 2 sierpnia. Od tego momentu europejskie części przedsiębiorstwa Mactac uzyskały od funduszu inwestycyjnego Platinum Equity z Kalifornii aktywy za 200 mln euro, z wyłączeniem kosztów spłaty zadłużenia spółki. Od sierpnia w jej skład weszła fabryka w Soignies w Belgii wraz z biurami i magazynami zlokalizowanymi w Europie i Azji. Cała transakcja nie obejmuje jednak części firmy mieszczących się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Kanadzie. Te oddziały nadal należeć będą do Platinum Equity.Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Słoiki kosmetyczne

Taśmy wiążące polipropylenowe

Pojemnik tekturowy na owoce i warzywa

Pojemnik siatkowy - gitterbox 1/2