Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Olympus Print Group z folią do tłoczeń firmy API

Olympus Print Group, brytyjska drukarnia etykiet, to kolejny użytkownik zaawansowanych folii do tłoczenia na zimno – TA, których producentem jest API Group. Ich zastosowanie ma znaczący wpływ na prędkość produkcji, jak i jakość zleceń realizowanych z udziałem tego materiału.

Po długim i intensywnym procesie poszukiwania optymalnej pod wieloma względami folii do uszlachetniania, kierownictwo firmy Olympus Print Group zdecydowało o wyborze rozwiązania zaproponowanego przez API. Jego wdrożenie spotkało się z uznaniem zarówno przedstawicieli drukarni, jak też jej klientów.

W przypadku tej brytyjskiej drukarni folia TA jest aplikowana w jednej z linii przetwórczych w procesie tłoczenia na zimno, z wykorzystaniem złotych i srebrnych materiałów wykonanych z polipropylenu i polietylenu. Jak podają przedstawiciele firmy Olympus Print Group, po jej wdrożeniu prędkość realizowanych tu zamówień (w których stosuje się tłoczenie folią) wzrosła z 8-10 do 25-30 metrów na minutę. 

Olympus Print Group, z siedzibą w West Yorkshire, specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych oraz wielkoformatowym druku cyfrowym. Jej klientami są przedsiębiorstwa z różnych branż. Folia TA jest tu aplikowana w linii wykańczającej ABG Digicon 3 przy udziale dedykowanego kleju do tłoczeń na zimno marki Sericol.

Folie do tłoczenia na zimno - TA pojawiły się w portfolio API Group w ubiegłym roku. Zdaniem producenta jest to najbardziej wszechstronny materiał w swojej klasie produktów, skierowany na rynek etykiet i opakowań. Pozwalają na precyzyjne odwzorowanie detali (m.in. 3-punktowego fontu), właściwe pokrywanie dużych tint, jak również osiąganie wysokiego połysku zarówno przy nanoszeniu na warstwy tekstową jak i graficzną. Dostępne w 11 różnych odcieniach, stanowią efekt 3-letnich prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez API Group, mających na celu wprowadzanie na rynek rozwiązań w obszarze folii i laminatów, wzbogacających i zwiększających atrakcyjność opakowań i etykiet.

 

Dowiedz się więcej

 

Wstępne wyniki Grupy ERGIS po I półroczu 2017 roku - wzrost przychodów ze sprzedaży i zysku netto

Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, przedstawiła wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2017 roku. Grupa zanotowała przychody w wysokości 373,5 mln zł (wzrost o 6,6%), wynik EBITDA sięgający 33,9 mln zł (wzrost o 1,4%), wynik operacyjny wynoszący 22,3 mln zł (wzrost o 6,9%) oraz zysk netto w wysokości 16,4 mln zł (wzrost o 17,2%). W omawianym okresie zadłużenie odsetkowe zmniejszyło się o 2%.

Wzrost rentowności wynika przede wszystkim ze zwiększenia sprzedaży innowacyjnej folii stretch nanoErgis o 26%. Do wzrostu sprzedaży przyczyniły się także rozwój sprzedaży twardych folii opakowaniowych oraz miękkich folii z PVC. Sprzedaż zagraniczna wzrosła o 7%, a sprzedaż w Polsce wzrosła o prawie 6%.

Ostateczne wyniki zostaną przedstawione w zaplanowanym terminie publikacji jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego, czyli 7 września 2017 r.

11 lipca, przed pierwotnie zakładanym terminem, Grupa uruchomiła kolejną linię do produkcji folii nanoErgis® w zakładzie w Oławie.

Grupa rozpoczęła także inwestycję w nową linię do produkcji folii i laminatów z PET w MKF-ERGIS GmbH w Berlinie.

 

Zobacz wstępne wyniki Grupy Ergis po I półroczu 2017 roku

 

Bezpieczny i łatwy transport z systemem opakowań TowerPac!

TowerPac to nowy uporządkowany i higieniczny sposób przechowywania żywności proponowany przez firmę Abena, umożliwiający bezpieczny i łatwy transport. Nowy system opakowań TowerPac sprawdzi się nie tylko w domu, czy podróży, ale jest także idealnym rozwiązaniem dla firm cateringowych.

Abena Polska Sp. z o.o. to firma o ugruntowanej pozycji na polskim rynku wyrobów medycznych i w sektorze opieki. Zajmuje się ona dystrybucją artykułów higienicznych m.in. pieluszek dla dzieci, pieluchomajtek, podkładów higienicznych, kosmetyków itp. 

W jej bogatym asortymencie znajdują się także opakowania jednorazowe. 

TowerPac to bezpieczny i łatwy transport, zarówno ciepłych, jak i zimnych posiłków, który możliwy jest dzięki specjalnemu systemowi blokowania pojemników, gwarantującym szczelność. 

Nowa seria opakowań TowerPac jest innowacyjnym pomysłem połączenia pojemnika z PET, PP i odpowiednio wyprofilowanej i dopasowanej pokrywki. Wszystkie pojemniki po zamknięciu pokrywką można połączyć z sobą (interlock system). Nowa seria jest dostępna w różnych kolorach i rozmiarach.

System opakowań TowerPac to:

- nowy sposób przechowywania żywności w uporządkowany i higieniczny sposób, który umożliwia bezpieczny i łatwy transport,
- gwarancja bezpieczeństwa żywności,
- optymalne rozwiązanie dla firm cateringowych oferujących uprzednio przygotowane dania,
- lepsze wykorzystanie miejsca i optymalna gospodarka zapasami,
- bezpieczny i łatwy transport żywności,
- elastyczne i łatwe w użyciu rozwiązanie,
- łatwe układanie w stosy na półkach,
- prosta konstrukcja, pasująca do każdego systemu identyfikacji wizualnej.

 

 Więcej o Abena

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Maszyna do produkcji kubków KIEFEL Thermorunner KTR 6.1 Speed

Maszyna bandująca - spinająca taśmą polipropylenową RQ-8A

Zgrzewarki szczękowe do zgrzewania do folii