Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Wtryskarki Borche BH z dłuższą gwarancją

Firma Plastigo oferuje serię maszyn Borche BH z nowatorskim układem zamykania. Stabilność układu zapewnia producent z gwarancją przedłużoną na 5 lat. Specjaliści z firmy Plastigo rekomendują, że przy pracy w suchym cyklu, maszyna o sile zwarcia 2000 kN osiąga czas cyklu równy 2 sekundom. Większe maszyny, o wadze np. 500 ton, pracują za to w cyklu wydłużonym zaledwie o 1 sekundę, Krótszy jest także czas całkowitego cyklu we wtryskarkach. Możliwe jest to dzięki podwójnemu systemowi hydraulicznemu, który umożliwia realizacje ruchów równoległych.

Czytaj więcej

 

Ostatnia szansa na udział w konkursie WIKTORIA

Zgłoszenia do XIX edycji konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców można przesyłać do 15 sierpnia. Termin został wydłużony ze względu na prośby uczestników.  Tegoroczna edycja zgromadzi ponad 600 firm z całej Polski, stających do walki o statuetkę WIKTORII. Jest to największa liczba uczestników od momentu organizacji pierwszego plebiscytu. Do 5 września uczestnicy powinni przesłać wypełnione Zeszyty Konkursowe, w których prezentują najważniejsze informacje o firmie i jej osiagnięcia. Najlepsi odbiorą statuetki podczas Wielkiej Gali, 22 października w Warszawie. 

Czytaj więcej

 

Waldemar Gabruś nowym Członkiem Zarządu firmy Anwil

Z początkiem sierpnia Rada Nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu Waldemara Gabrusia na członka zarządu spółki. Obecnie Zarząd Anwilu liczy cztery osoby.  Nowy Członek Zarządu będzie odpowiedzialny za pion finansowy. Dołączając do Rady Nadzorczej, usiądzie obok: prezesa Jacka Podgórskiego, Mirosława Kwiatkowskiego oraz Jarosława Ptaszyńskiego. Waldemar Garbuś ukończył magisterskie studia menedżerskie na kierunku Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Rejestracja na PROMO SHOW

PROMO SHOW odbędzie się 13 września w Gdańsku, 14 września w Poznaniu i 15 września w Katowicach. To regionalne spotkania dla branży artykułów promocyjnych, podczas których czołowi dostawcy prezentują nowości na najbliższe miesiące i sezon świąteczny. Wydarzenie jest kontynuacją warszawskich targów – FestiwalMarketingu.pl, odbywających się równolegle z FestiwalDruku.pl. Właśnie ruszyła bezpłatna rejestracja na ten event.

Zarejestruj swój udział

 

Gdzie i kiedy przydają się worki typu Big Bag?

Wspólnym mianownikiem różnych rodzajów worków Big Bag jest ich trwałość, pozwalająca na zastosowanie w wielu branżach, m.in. budowlanej, chemicznej czy rolno-spożywczej. W kontenerach można bowiem gromadzić i przewozić tak samo żwir, piasek, granulaty, jak i materiały budowlane, resztki produkcyjne czy chemikalia. 
To, co jeszcze wyróżnia worki Big Bag to dostępność różnych wymiarów oraz wersji, powalających na dobór rozwiązań do różnych zastosowań. Dziś jednymi z popularniejszych są Big Bagi o gabarytach 62,5 x 62,5 x 120 cm, które w zależności od potrzeb wyposażane są w jeden lub dwa uchwyty, dna: płaskie lub z lejem spustowym, a także wkłady foliowe zapewniające szczelność. Te worki najczęściej można spotka się w firmach, w których standardem jest gromadzenie materiałów, typu: gruz, kostki (granitowe/brukowe), odpady z budowy, a także ziemia, nawozy, trawa czy zboże. Drugim popularnym wymiarem worków Big Bag jest 90 x 90 x 120 cm. Z racji sporych gabarytów, najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle oraz rolnictwie. Posiadają otwarte wieko, płaskie dno oraz cztery uchwyty. Ponieważ wyposażone są także w lej zsypowy, bardzo często można je znaleźć na wyposażeniu rolników, który wykorzystują worki do przechowywania i transportu zbóż, przede wszystkim: kukurydzy, pszenicy, jęczmienia, prosa, owsa czy żyta. Obok dostępności wymiarów, worki Big Bag różnią się także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jednymi z popularniejszych są kontenery z tkaniny powlekanej, która ma zapobiegać przenikaniu wilgoci. Te produkty najczęściej sprawdzają się przy magazynowaniu i transporcie produktów pylących oraz innych, nie wymagających cyrkulacji powietrza. Warto o tym pamiętać, bo jak tłumaczy Kamil Wojciechowski, ekspert ze sklepu Magazynuj.pl: - Worki wykonane z tkaniny powlekanej nie nadają się do przechowywania produktów świeżych i spożywczych. Niestety, szczególnie rolnicy często wybierają tego typu Big Bagi, sugerując się ich wysoką wytrzymałością. Tymczasem zbiory, jak warzywa czy zboża, magazynowane w workach wykonanych z materiałów nieprzepuszczających powietrza, mogą ulegać gniciu i niszczeniu. Dlatego, gdy Big Bagi mają służyć do magazynowania takich materiałów, jak pszenica, jęczmień, pros, owies czy żyto, lepiej wybrać te, które zostały wykonane z tkaniny niepowlekanej.
Na koniec pamiętajmy o udźwigu worków Big Bag, którego wartość determinuje gramatura materiału. Gdy kontener ma pomieścić produkty o wadze do 500 kg – należy wybrać wersję o gęstości splotu na poziomie 90 g/m2. Gdy mowa o 1000 kg – 160 g/m2, a gdy zawartość waży 1500 kg – koniecznie decyduj się na worek o gęstości splotu na poziomie 180 g/m2. Rodzajów worków Big Bag jest tak samo wiele, jak i zastosowań. Dlatego przed wyborem zawsze warto zapytać sprzedawcę, tak by produkt został dobrze dobrany do potrzeb magazynowych i transportowych danego przedsiębiorstwa.

 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Pistolet do obkurczania folli RIPACK

Elementy do skrzynek na owoce

Składarko - sklejarka opakowań kartonowych

Zgrzewarka IMPULSOWA do folii ABS300

Taśmy wiążące polipropylenowe (PP) - Nowa koncepcja pakowania