Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Primera Technology z nowymi przewijarkami
Czołowy producent drukarek specjalistycznych oraz urządzeń peryferyjnych wprowadził na rynek przewijarki biurkowe RW-7 Label Rewinder oraz modele do obsługi zleceń o większych nakładach RW-9 Right Winder i LW-9 Left Winder. RW-7 Label Rewinder współpracuje ze wszystkimi biurkowymi drukarkami etykiet, także z popularną serią kolorowych drukarek Primera LX. Model przewijarki jest następcą LX-Rewinder. RW-7 daje możliwości wyboru między dwoma kierunkami przewijania „etykieta do wewnątrz” oraz „etykieta na zewnątrz”. Maksymalna średnica nawiniętej rolki to 152,4 mm (6 cali) przy maksymalnej szerokości roli 177,8 mm (7 cali).
Dwie pozostałe nowości to przewijarki, które dzięki dużej wytrzymałości na obciążenia nadają się do wykorzystania w środowiskach przemysłowych i do nawijania rolek o średnicach i szerokościach znacznie większych niż w przypadku Primery RW-7. Niemieckie urządzenia do rozwijania i przewijania etykiet posiadają stalową obudowę o 2-mm grubości, wzmocniony, w pełni metalowy trzpień oraz trwałe wysokoobrotowe silniki liniowe. Są w stanie utrzymać rolki o masie do 30 kg, szerokości do 228 mm, z 76-mm rdzeniem i maksymalną zewnętrzną średnicą 330 mm.
Bądź na bieżąco

 

Produkty Croc’Frais w pojemnikach RPC
Lider francuskiego rynku świeżych oliwek wybrał wielowarstwowe pojemniki barierowe RPC Bebo do swojego szerokiego asortymentu produktów. Opakowania posiadają pojemność 250ml i są termoformowane z przejrzystego polipropylenu. Pozwala to uwidocznić produkt w momencie sprzedaży, zwiększając w ten sposób oddziaływanie na konsumentów. Pojemniki posiadają specjalną warstwę chroniącą przed dostępem tlenu, co pomaga optymalizować trwałość produktu i zachować przy tym jego świeżość. Opakowania wybrane przez firmę Croc’Frais są lekkie i posiadają łatwe do otwierania pokrywki. Wszystko to zapewnia maksymalną wygodę konsumentów. Pojemniki barierowe produkowane są w RPCBebo Deventer i dostarczane przez RPC Bebo France.

 

Nowy, większościowy udziałowiec w Schur Flexibles
Większościowy pakiet akcji firmy Schur Flexibles trafił do prywatnego funduszu inwestycyjnego Lindsay Glodberg, a także zespołu menedżerskiego Schur Flexibles. Udziały sprzedane zostały przez fundusz Capiton Fonds IV z Berlina. Producent opakowań giętkich na żywność, wyroby tytoniowe oraz farmaceutyki czeka na akceptację służb antymonopolowych. Zakup akcji Schur Flexibles wpisuje się w strategię „kupuj-i-sprzedawaj”,k polegającą na przejmowaniu firm, które dopełniają i wzmacniają portfolio przedsiębiorstw należących do funduszu.

 

Nowa generacja technologii transportu przemysłowego firmy B&R
Małoobsługowa technologia B&R oparta jest na 14-letnim doświadczeniu praktycznym. Pozwala to oferować wysoką niezawodność, wymaganą dla współczesnych konkurencyjnych warunków produkcji w wymiarze 24/7. Systemy są przygotowywane przy założeniu osiągnięcia ekstremalnie niskich wskaźników MTTR i maksymalnych czasów pracy. Elementy maszyny i napędy mogą być wymieniane bez demontażu przenośnika. Obecnie niezbędna jest integracja automatyki i ekosystemów IT. Gwarancją wysokiej precyzji i jakości produktu końcowego jest szybka reakcja oraz precyzyjna synchronizacja wszystkich typów serwonapędów. B&R wykorzystała system przenośników liniowych SuperTrack kanadyjskiej firmy ATS Automation do zaprezentowania zaawansowanej technologii transportu przemysłowego następnej generacji. Dzięki temu znacznie zwiększyły się możliwości rynkowe tej ciekawej technologii.
Dowiedz się więcej o firmie

 

 

Wino w pudełku typu „bag in box”
Hiszpańska agencja projektowa Nutcreatives wytworzyła zupełnie nową odsłonę opakowania z tektury falistej typu „bag in box”. Projekt zbudowany jest z sześciokątnych elementów i tworzy idealne rozwiązanie na lato, nie tylko pod kątem wyglądu, ale również funkcjonalności. Zintegrowana rączka jest niezwykłym rozwiązaniem dla opakowań tego typu. Opakowanie jest atrakcyjne, szczególnie w okresie letnim, przy grillu lub na spotkaniu z przyjaciółmi. Po wypiciu zapakowanego wina, pudełko może być wykorzystane jako zabawka. Z sześciokątnych segmentów można skonstruować przedmiot o zupełnie innej bryle. Nowoczesne opakowanie zostało wykonane dla hiszpańskiego sprzedawcy wina Viajes De Un Catador. 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Kolumna grzewcza Turbopack Ripack


Koperty bąbelkowe, kurierskie


ILLIG maszyna do produkcji opakowań spożywczych typ RDK


Taśmy spinające PP i PET strapex oraz singode