Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Opakowanie z oferty RPC Superfos wzmacnia sprzedaż
Scramble to specjalna mieszanka warzywna do dań z jajek, pakowana w opakowanie SuperLock z oferty firmy RPC Superfos. Opakowanie osiągnęło wyraźny sukces na rynku amerykańskim. Unikalny produkt wprowadzony przez start-up CleverFoodies pozwala przyrządzić jajecznicę, omlety i placki. Specjalnie, formowane wtryskowo opakowanie SuperLock w wyglądzie i dotyku przypomina słoik. Wykonane jest jednak z polipropylenu i posiada maksymalną powierzchnię, która może być wykorzystana na znakowanie marki i instrukcje dotyczące przygotowywania potraw. Zakrętka także przystosowana jest do nadruków, mając z obu stron miejsce do ich naniesienia. Debiut opakowania SuperLock® świetnie dopasowuje się do nowej kategorii produktów wchodzących na rynek amerykański.

Dowiedz się więcej

 

BOBST z nowym metalizatorem próżniowym
Oddział Bobst Manchester planuje organizację Dnia Otwartego w Centrum Kompetencji w Heywood. Wydarzenie ma odbyć się 18 października, a uczestnicy będą mogli zobaczyć nowe urządzenia BOBST K5 Expert o prędkości do 1200 m/min. Metalizator jest następcą uznanej maszyny K5000. Nowy produkt posiada innowacyjne rozwiązania redukujące zużycie energii, materiałów oraz ilości odpadów. Maszyna jest bardzo wydajna, a jej praca ogranicza negatywny wpływ na środowisko i zapewnia klientom znacznie niższe koszty produkcji. Podczas Dnia Otwartego, uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć pracę maszyny, ale także poznać nowy proces BOBST AluBond, zapewniający przyleganie warstwy metalu o wartości do 5N/15mm i wykorzystywanym w procesie metalizowania powierzchniowego. Rozwiązanie to zostanie zaprezentowane na maszynie BOBST K5 Expert. Zachęcamy do udziału w Drzwiach Otwartych.

Zgłoś swój udział!

 

Antoine Preisig nowym dyrektorem generalnym X-Rite
Firma będąca czołowym dostawcą technologii do kontroli koloru oraz spółka zależna Pantone LLC wybrały dyrektora generalnego na terenie Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA). Nowy dyrektor będzie odpowiedzialny za zarządzenie firmą we wszystkich obszarach działalności i produkcji, a także rozwój strategii biznesowych w regionie. Bezpośrednim przełożonym Antoine'a Preisiga będzie prezes X-Rite Pantone, Ron Voigt. Biuro nowego dyrektora mieści się w Regensdorf (Szwajcaria). Preisig posiada 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu na międzynarodowym poziomie i budowaniu wysokiej wydajności organizacyjnej w szerokiej gamie sektorów przemysłu. Odpowiednie kierowanie przez dyrektora operacjami firmy gwarantuje głębokie zrozumienie biznesowych potrzeb regionu oraz wiedza na temat inżynierii, technologii informacyjnej, marketingu i sprzedaży.

Bądź na bieżąco

 

BIO4MAP wprowadza nowy typ opakowania
Projekt BIO4MAP zakończony został w kwietniu br. Obecnie wprowadzony został na rynek nowy typ zrównoważonego opakowania żywności. Konsorcjum zapowiada, że rozwiązanie zapewni znaczne wydłużenie okresu przydatności do spożycia makaronów i serów, zmniejszy koszt o 25% oraz ograniczy o 29% ślad środowiskowy i węglowy. Innowacyjne materiały opakowaniowe składają się w ponad 75% z surowców uzyskanych ze źródeł odnawialnych. Do wytworzenia  materiałów wykorzystane zostały różne warstwy biotworzyw sztucznych – PLA, PVOH i spoiwa oraz powłoka z liści oliwnych. Nowy typ opakowań może zostać poddany recyklingowi, posiada doskonałe właściwości mechaniczne, ulega biodegradacji i chroni zawartość przed tlenem oraz wilgocią, a co za tym idzie, rozwojem bakterii i grzybów. Ślad węglowy opakowań jest o 57% niższy niż w porównaniu do materiałów tradycyjnie stosowanych do pakowania tego typu produktów. 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Paletyzatory serii Ilerpal, typ C, TMI

Wykrawarka rotacyjna z VACUM z wykrojnikami

Fiolki na perfumy z atomizerem

Zabezpieczenie tira, plombowanie bez narzędzi