Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

RPC Promens Industrial z unikatowym opakowaniem Politainer
Dwumateriałowe opakowanie Politainer posiada certyfikat UN i oferuje producentom wiele korzyści w zakresie napełniania, przechowywania i transportu produktów. Możliwość zakupu produktu o pojemności do 30 litrów, wykonanego z PE umieszczonego w mocnym kartonowym opakowaniu zewnętrznym, daje szansę na redukcję ilości materiału nawet o 75%, w porównaniu do pojemników ze sztywnych tworzyw sztucznych. Zamówienie opakowań Politainer także niesie ze sobą wiele zalet. Na jednej palecie mieści się 1440 pięciolitrowych opakowań wysyłanych w formie płaskiej. Umożliwia to maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i zmniejsza wpływ transportu w zakresie kosztów i szkodliwości środowiska. Ponadto RPC Promens oferuje także unikatowy zamknięty system napełniania. Pozwala to na połączenie pojemników bezpośrednio z maszyną napełniającą dzięki specjalnym złączą, co zapobiega rozlewaniu i ogranicza ryzyko dostawania się zanieczyszczeń do minimum. Opakowanie Politaimer zapada się po zużyciu zawartości. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić całkowite opróżnienie pojemnika oraz łatwe wykorzystanie go do recyklingu. Pojemnik może być stosowany do pakowania chemikaliów, farmaceutyków, farb drukarskich i żywności.

 

Amcor przejmie część biznesu firmy Sonoco
Sonoco ogłosiła informację o ostatecznym porozumieniu w sprawie sprzedaży zakładów przemysłowych produkujących tworzywa sztuczne w technologii formowania z rozdmuchem.  Zakłady zostaną przejęte przez koncern Amcor podczas transakcji na kwotę blisko 280 mln dolarów. Obecnie inwestycja musi przejść stosowną ocenę instytucji antymonopolowych w USA. Koncern Amcor ma wykupić siedem fabryk na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, zatrudniających 850 pracowników.
Dowiedz się więcej

 

Zbliża się kongres ECMA
14-17 września br. branża producentów pudełek składanych spotka się we francuskim Antibes/Juan-les-Pins. Tematem kongresu będzie hasło: „Big Data – Nowy Przemysł Pudełek Składanych”. Big Date ma skłonić do kompletnego przemodelowania sposobu, w jaki operują i konkurują ze sobą przedsiębiorstwa, a także do zapewnienia przewagi konkurencyjnej tym firmom, które inwestują w gromadzenie danych i potrafią je analizować. Tegoroczna edycja kongresu zgromadzi wielu uznanych ekspertów. ECMA zaoferuje uczestnikom nie tylko okazję do spotkania, ale także miejsce, w którym będą mogli podzielić się oni swoimi pomysłami. Kongres przybliża prawa, jakimi rządzi się obecnie biznes pudełek składanych.

Podczas pierwszego dnia kongresu poruszane będą m. in tematy:
Międzypokoleniowy konflikt, w jaki sposób wykorzystać go dla dobra firmy - prelegent: Phil Gwoke
Czym jest Big Data i jaki wpływ może mieć na nasz biznes – prelegent: Matthijs van Leeuwen
Integracja świata online i offline oraz droga do wykorzystania 'cyfrowych kontaktów' z klientem – prelegent: Steven van Belleghem
Znaczenie proekologicznych działań w opakowalnictwie – prelegent: Dominic Cakebread

W drugim dniu poruszone zostaną następujące tematy:
Dlaczego wdrożenie zasad programu Folding Carton Industry 4.0 wymaga zmian sposobu myślenia – prelegent: Stefan Kero
Jak Big Data może prowadzić do Wielkich Pomysłów o Ogromnym Wpływie – prelegent:  Peter Fisk
„Jak wygrywa Mercedes”, o drodze tej firmy do sukcesu oraz tajemnicach funkcjonowania zespołu ścigającego się w wyścigach Formuły 1 -  Nick Fry
Kongresowi towarzyszyć będzie wręczenie nagród w konkursie Pro Carton ECMA Carton Award. Uroczysta gala odbędzie się w dniu 15 września się w Villa Le Palm Beach w Cannes.

 

UPM Raflatac z nowym modelem globalnej działalności
Koncern rozwija się wdrażając model składający się z trzech strategicznych jednostek biznesowych (SBU) oraz trzech obszarów rynkowych. SBU przygotowują  ofertę i są odpowiedzialne za wytwarzanie produktów w skali globalnej. Rynki zajmują się natomiast współpracą i obsługą klientów. Ponadto firma planuje przeniesienie swej siedzimy do Biofore House w Helsinkach. Zmiany dotyczyć będą także pracowników. Od 1 października 2016 r. w koncernie UPM Raflatac pracę rozpoczną: Mauri Suomela (starszy wiceprezes w jednostce biznesowej Laminaty Papierowe), Mark Pollard (starszy wiceprezes w jednostce biznesowej Folie oraz szef rynku amerykańskiego), Jussi Oksanen (starszy wiceprezes w jednostce biznesowej Materiały Specjalistyczne), Minna Katila (wiceprezes ds. zasobów ludzkich, HR), Ulla-Riitta Unkuri (wiceprezes ds. stosunków z partnerami). Dotychczasowe stanowiska zachowają natomiast: Timo Kekki (wiceprezes ds. kontroli i strategii biznesowej), Mikko Kari (wiceprezes ds. operacji globalnych i łańcucha dostaw) oraz Jan-Erik Forsström (wiceprezes ds. badań i rozwoju). Nominowani nie zostali jeszcze szefowie rynków APAC, EMEIA oraz szef zaopatrzenia.
Bądź na bieżaco

 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Linia ważąco-pakująca do worków otwartych


Tuby foliowe


Pudełka kartonowe z gąbką ochronną


Wałek klejowy i wał chromowy