Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Powstał pierwszy Polish Data Center Association
W Polsce powołany został pierwszy związek skupiający ośrodki przetwarzania danych. Do Polish Data Center Association dołączyły centra danych: Sinersio Polska, Talex, Infomex, Tauron, Beyond.pl, Onet, 3S Data Center, DCPG, ATM, WCSS oraz Polcom. Wszystkie firmy posiadają łącznie prawie 9100 szaf RACK, stanowiące ok. 64% wykorzystywanej w Polsce przestrzeni serwerowej. Prezesem związku został Jacek Szczepanek, pełniący funkcje menadżerskie w branzy IT, telekomunikacji i finansów, a także był członkiem rad nadzorczych spółek takich jak: Ster-Projekt, Elektrobudowa, KFA, PZU NFI Management. Wiele firm decyduje się obecnie na korzystanie z cloud computing, zamiast kupować własne serwery czy inny sprzęt. Takie rozwiązanie pozwala na realną optymalizację kosztów inwestycyjnych. Powołanie Polish Data Center Association ma na celu dbanie o interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcenie firm i instytucji do rozwoju z wykorzystaniem usług profesjonalnego przetwarzania danych. Realizacja usług data center w oparciu o polskie zasoby pozwoli wzmocnić pozycję polskich przedsiębiorstw na konkurencyjnych rynkach.
Bądź na bieżąco

 

 

WSP Społem Kielce z produktami w butelkach Eurosqueeze
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” rozszerza gamę swoich produktów o sosy w butelkach barierowych Eurosqueeze o pojemności 350 ml. Firma po raz kolejny zdecydowała się na współpracę z RPC Promens i pakowanie swoich nowych Sosów Kieleckich w opakowania plastikowe Consumer Corby. Produkty WSP Społem Kielce nie zawierają substancji konserwujących, dlatego wybór opakowań padł na butelki z barierą tlenową, zapewniające najlepsze warunki przechowywania i ułatwiające dozowanie produktu. Decyzja o wybraniu opakowania, ciągnie za sobą jeden z pierwszych przykładów współpracy wewnątrzgrupowej z zakładami Global Closure Systems, włączonymi niedawno w struktury RPC Promens. GCS do Kielc dostarczać ma zakrętki z różnymi zaworami silikonowymi.
Zobacz opakowanie Consumer Corby

 

 

Clondalkin Flexible Packaging Group pod skrzydłami Egeria
Spółka Egeria podpisała porozumienie w sprawie przejęcia wszystkich akcji Clondalkin Flexible Packaging Group („Clondalkin”) od spółki Warburg Pincus. Cała transakcja powinna zakończyć się w czwartym kwartale 2016 r. Przejęta firma to globalny producent opakowań giętkich, wytwarzanych w 11 fabrykach firmy, ulokowanych w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz USA. Produkty Clondalkin trafiają do ponad 45 krajów z całego świata, a roczne obroty firmy wynoszą ok. 400 mln euro. Egeria posiada udokumentowane doświadczenie w rozwoju międzynarodowych firm produkcyjnych, zarówno organicznym, jak i w drodze przejęć. Dzięki tej inwestycji firma będzie miała szansę na dalszy rozwój. 

 

 

VIVO DigiSystem 2.0 dla branży opakowaniowej
Flint Group uruchomiła nowy system przeznaczony dla sektora druku opakowań. Rozwiązanie umożliwia unikalną koncepcjęzarządzania kolorem, która gwarantuje skrócenie czasu dotarcia produktu na rynek, wierność kolorów oraz korzyści finansowe dla globalnych partnerów. VIVO DigiSystem 2.0 jest nieodłącznym komponentem VIVO Colour Solutions, koncepcji, po raz pierwszy zaprezentowanej na targach drupa 2016. 
Do zalet nowego systemu należą:

  • natychmiastowy dostęp do dokładnych standardów druku przez wielu partnerów mieszczących się w dowolnych lokalizacjach na całym globie,
  • profesjonalna i doskonała prezentacja marki oraz projektów druku,
  • profesjonalne podejście do kluczowej kwestii zarządzania kolorem,
  • zapewnienie szybkiego dotarcia towaru na rynek (zastąpienie konwencjonalnych wydruków DigiSwatch przyspiesza proces akceptacji),
  • próbki DigiSwatch są odporne na światło, dzięki czemu są trwałe,
  • jasny dowód, że hasło Flint Group „We Take Colour Seriously” (Poważnie traktujemy kolor) jest prawdziwe.

W skład  Global Colour Centre wchodzi centrum demonstracyjne, akademia użytkowników, pasowanie kolorów 24/7 oraz rozwiązania do cyfrowego zarządzania kolorem, wspierające wszystkie cztery segmenty biznesu opakowaniowego Flint Group: Papier i Tektura, Opakowania Giętkie, Druk arkuszowy oraz Wąska Wstęga.
Dowiedz się więcej

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Skrzynki drewniane typ-5.0 


Beczki używane 200l z korkami lub bez 


Opakowania typu blister


Taśmy polipropylenowe