Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nowy kartonu FBB w ofercie Pankaboard
Pankalux to karton GC1, który został stworzony dla rynku opakowań luksusowych, a w szczególności dla sektora napojów luksusowych. Innowacyjny karton cechuje się wysoką jakością zadruku, odpowiednią powierzchnią do laminowania oraz posiada lepsze właściwości robocze na szybkich liniach pakujących. Oficjalna premiera produktu odbędzie się podczas targów Fachpack w Norymberdze. Karton Pankalux dostępny będzie w gramaturach z przedziału od 285 do 560g. Pankaboard produkuje specjalne kartony posiadające wydajność nawet 110 tys. ton rocznie. W portfolio znajdą się kartony FBB o wyższej grubości i kartony specjalne niepowlekane. Poza zastosowaniem produktów do opakowań luksusowych, karton wykorzystywany jest także do uszczelnień, ramek do obrazów, zdjęć oraz aplikacji do komunikacji wizualnej.
Dowiedz się więcej

 

BOBST i Michelman dla lepszej ochrony folii powlekanych AlOx
Rosnące wymagania użytkowników rynku powodują, że przezroczyste folie powlekane są wysoko barierowym tlenkiem aluminium (AlOx) pokrywane są zewnętrzną warstwą lakieru pokryciowego z warstwą AlOx w celu zabezpieczenia folii przed utratą jej własności barierowych podczas procesów przetwórczych takich, jak druk i laminowanie. Firma Michelman przekazała swoją wiedzę w zakresie powłok, natomiast BOBST wykorzystała własne informacje dotyczące produkcji maszyn do metalizacji próżniowej, powlekania, laminowania oraz wklęsłodruku i fleksografii. Dzięki współpracy powstał innowacyjny system opracowany specjalnie z myślą o przezroczystych foliach metalizowanych tlenkiem aluminium. Firma Michelman przedstawiła dwie receptury lakierów pokryciowych. Jeden z nich przeznaczony jest do zapewnienia ochrony warstwy AlOx w procesach przetwórczych, drugi – ma za zadanie wzmacniać barierowość folii w zakresie przenikania pary wodnej i tlenu, wydłużając przy tym czas przydatności do spożycia zapakowanego w ten sposób produktu. To uniklanie rozwiązanie spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

 

Dunapack Eurobox Polska z kolejnym zakładem produkcji opakowań
Dunapack Eurobox Polska Sp. z o.o. jest spółką córką austriackiej Grupy Prinzhorn. Obecnie zainwestowała w działkę o powierzchni 12 ha. Teren zostanie przeznaczony pod budowę zakładu produkcji opakowań z tektury falistej w ramach inwestycji realizowanej od podstaw w Polsce. Zakład ten będzie drugą fabryką Grupy na terenie Polski. Planowo zostanie on wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, np. szybkobieżną tekturnicę o szerokości 2,8 m, kilka wielokolorowych maszyn poligraficznych i maszyny do sztancowania. Budowa drugiego zakładu nie tylko wspomoże strategię integracyjną grupy, ale przede wszystkim wzmocni obsługę i zasięg regionalny firmy Dunapack Eurobox Polska. Nowoczesny park maszynowy, doskonała obsługa sprzedażowa i zaopatrzeniowa pozwoli firmie nadążyć za wymagającymi klientami. Obecnie  Dunapack Packaging posiada swoje 18 zakładów produkcji opakowań z tektury falistej w 10 krajach, dające nakład 1,8 mld m2 rocznie. 
Bądź na bieżąco

 

Esko z nowym wiceprezesem
Z 1 września stanowisko Armanda Gougaya przejął Niels Stenfeldt. Poprzedni wiceprezes pracował w firmie Esko przez 27 lat, a jego przejście na emeryturę odbędzie się pod koniec roku, by proces przejmowania obowiązków przebiegał bezproblemowo. Niels Stenfeldt rozpoczął pracę w Esko w maju, by obecnie przejąć odpowiedzialność za globalną sprzedaż. Nowy wiceprezes ma zapewnić firmie silne przywództwo i wiedzę handlową. Niels Stenfeldt  posiada doświadczenie w zakresie tworzenia innowacyjnych strategii rozwoju biznesu w regionie EMEA. Jego dotychczasowa kariera obejmowała funkcję wiceprezesa ds. sieci biznesowych EMEA w firmie Open Text, dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego (odpowiednio) w Columbus A/S oraz Evenex, a przez trzy lata globalnego wiceprezesa w SAP.

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Uchwyty do worków, reklamówek foliowych


Manipulator podciśnieniowy do przenoszenia worków JumboFlex


Kosze siatkowe, pojemniki gitterbox

Palety drewniane